Strieborné oslavy začali. Ružomberčania sa rozlúčili so sezónou víťazstvom nad Sereďou

Ružomberskí futbalisti zvíťazil v záverečnom zápase fortunaligovej sezóny 2021/2022 nad Sereďou 3:1. Pred dvetisíc divákmi si hráči prevzali strieborné medaily z rúk bývalých česko-slovenských futbalových reprezentantov Dobiáša, Panenku a Chovanca.

Už pred zápasom bolo jasné, že Seredi o nič v tomto zápase nepôjde. Neumožnené pokračovanie v novej sezóne Fortuna ligy rozhodlo o ich prepadnutí sa z profesionálnej sféry do tej amatérskej. V ktorej amatérskej lige bude klub pôsobiť po administratívnom vylúčení z ligy sa rozhodne do niekoľkých týždňov.

Liptáci začali na hráčov Serede aktívne. V 5. minúte bol faulovaný na hranici šestnástky Gerec. Priamy kop zhruba z 20 metrov zobral na seba Fabiš. Jeho pokus však úspešný nebol, no dorážka Gereca už áno – 1:0. V 10. minúte po krásnom vyniknutí v ľavej vertikále poslal Regáli strieľanú prihrávku na bránku Chudého. Na správnom mieste stál opäť Gerec, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase – 2:0.

V prvej pätnásťminútovke to vyzeralo na debakel pre Sereď. Hráči z dolného Liptova sa však s dvoma presnými zásahmi v súperovej sieti uspokojili a svoje ofenzívne výlety do územia súpera začali strácať pravidelnosť. V 35. minúte sfauloval v pokutovom území brankár Fruhwald Cobnana. Rozhodcom bol nariadený pokutový pre hostí. Ten premenil strelou do stredu brány Fábry – 2:1.

Ružomberčanov prebudil inkasovaný gól do ich siete a už o osem minút neskôr sa po tečovanej strele Luku presadil Regáli svojim desiatym gólom v sezóne – 3:1.

Krátko po zmene strán sa mohol sám na brankára presadiť Domonkos, no bol zozadu potiahnutý za dres Osmanovićom, ktorý za svoj zákrok zinkasoval červenú kartu. V závere zápasu sa v pozitívnom svetle ukázal vychádzajúci talent Ružomberčanov Macejko, ktorý však svoje dve príležitosti nedokázal využiť.

V druhom polčase sa skóre už nezmenilo a ružomberskí futbalisti mohli pokojne osláviť spolu so svojimi „najvernejšími” historické ligové striebro. Lepšie ligové umiestnenie totižto dosiahla „Ruža” iba v sezóne 2005/2006, kedy sa jej hráči radovali zo zlatej medaily.

Najväčší ligový úspech po šestnástich rokoch

Aj napriek tomu, že bolo o striebornej priečke rozhodnuté už pred zápasom chceli Ružomberčania zvíťaziť. „Máme za sebou fantastickú sezónu. Som veľmi šťastný, že sme to potvrdili aj v poslednom zápase. Chceli sme vyhrať, aby sme si všetci oslavy mohli užiť. Zvlášť sa chcem poďakovať hráčom, ktorí celú sezónu odmakali a do každého zápasu išli veľmi dobre mentálne pripravení,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner Ružomberka Peter Struhár.

Tréner Struhár nebol spokojný najmä s výkonom mužstva po druhom strelenom góle. „Stretnutie mužstvo začalo veľmi dobre, dali sme dva góly. Súper potom možno využil našu eufóriu, že niektorí chlapci chceli ísť do ofenzívy a prepadávali sme v strede poľa, kde Sereď hrala veľmi dobre. Po individuálnej chybe sme inkasovali na 1:2. Som však rád, že po krásnej akcii, s otočením ťažiska hry sme dali tretí gól. Druhý polčas sme mali niečo nahraté. Po červenej karte bol západ viac – menej rozhodnutý,“ dokončil Struhár.

Následne po zápase sa uskutočnil odovzdávajúci ceremoniál strieborných medailí pre ružomberských futbalistov. Slávnostný ceremoniál a následnú oslavu so svojimi hráčmi si mohli užiť už priamo na hracej ploche aj priaznivci domácich.