Štvrtá remíza v sezóne pre Ružomberčanov

Ružomberskí futbalisti remizovali štvrtý krát v sezóne. Body tentoraz stratili v Zlatých Moravciach.
Ružomberskí futbalisti remizovali v sobotu 20. augusta v rámci 6. kola Fortuna ligy na trávniku Zlatých Moraviec 2:2. O deľbe bodov rozhodol v závere zápasu ružomberský odchovanec Adam Brenkus.

Hráči MFK Ružomberok nemajú veľmi ideálnu zápasovú formu. V posledných štyroch zápasoch iba raz vyhrali a tri krát remizovali. V zápase so Zlatými Moravcami už potrebovali naplno bodovať pre stále sa prehlbujúcu stratu na vrchol tabuľky.

Už v úvodnej päťminútovke to vyskúšal na Fruhwalda Almeida, no ružomberský brankár stál na svojom mieste. Po troch minútach vysunul Mojžiš ukážkovou prihrávkou Gereca, ktorý neváhal a z bezprostrednej blízkosti cez brankára domácich skóroval – 0:1.

V 24. minúte to skúšal z diaľky Luterán, no ružomberské vedenie sa nepodarilo navýšiť. V 41. minúte si chcel gólové konto navýšiť Gerec, no ani jeho strela nezapadla do brány.

Gólový druhý polčas

Po zmene strán začali aktívnejšie ružomberskí futbalisti, keď v 49. minúte to vyskúšal z hranice veľkého vápna Madleňák. Jeho strela však skončila mimo brány. V 61. minúte domáci Egy centrom pred bránou našiel Horáka a ten bez váhania zakončil a vyrovnal na 1:1.

Nerozhodný stav netrval dlho, keď po štyroch minútach strelil gól Kelemen a poslal hostí do vedenia 1:2. Ružomberskí futbalisti však začali až príliš skoro oslavovať. Ofenzívny tlak domácich v závere zápasu im zabezpečil gól v 87. minúte, ktorý strelil bývalý ružomberský futbalista Brenkus.

V závere zápasu mohli domáci otočiť, no svoje vôbec nevyužili. Nepriaznivá séria hráčov „Ruže“ sa natiahla na celkových šesť rokov bez plného bodového zisku z trávnika ViOn-u.

Mrzia najmä nevyužité šance

Ružomberčania mohli po dvoch veľkých možnostiach navýšiť skóre na rozdiel dvoch gólov. „Mohli sme ísť do dvojgólového vedenia ešte do polčasu. Nakoniec domáci išli v druhom polčase za gólmi, čo sa im aj podarilo,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencií lodivod MFK Peter Struhár.

Najbližší zápas čaká Ružomberčanov v Liptovskej Teplej proti domácim Teplanom v Slovnaft cupe v stredu 24. augusta o 17:00 hod. Po pohárovom dueli ich čaká ligové derby kola s bratislavským Slovanom.

Tréner verí, že Slovan v nie ideálnej fazóne ružomberskí futbalisti zdolajú. „Máme pred sebou zápas so Slovanom, posledné zápasy boli vyrovnané. Budeme chcieť Slovan potrápiť a dúfam, že o ten jeden gól dáme viac,“ dodal Struhár.

Výkop 7. kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava je naplánovaný na nedeľu 28. augusta o 20:30 h.

Fortuna liga – 6. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MFK Ružomberok 2:2 (0:1)

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Lukáč – Almeida (32. Horák), Pintér, Bednár, Suľa – Duga, Múdry (78. Vestenický) – Pinte (60. Egy), Ďubek (78. Brenkus), Mondek – Niarchos (46. Šuvalija).

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Halabrín (82. Malý), Luterán – Morong (56. Tučný), Gerec (73. Rakyta), Regáli (82. Dopater) – Kelemen.

Góly: 62. Horák, 87. Brenkus – 7. Gerec, 68. Kelemen. Žlté karty: 53. Šuvalija, 69. Ďubek, 70. Múdry, 90. Suľa – 71. Halabrín, 77. Fabiš. Rozhodovali: Kráľovič – Hrmo, Jánošík. Diváci: 891.