Ružomberčanky sa po víťazstve v Košiciach dotiahli na Piešťanské Čajky

Basketbalistky MBK Ružomberok môžu naďalej pomýšľať na prvé miesto v nadstavbovej skupine víťazov. V Košiciach Ružomberčanky vyhrali nad Young Angels o päť bodov.

Po reprezentačnej prestávke, počas ktorej ružomberská basketbalistka Miroslava Praženicová spoločne s trénerom Ružomberčaniek a zároveň trénerom slovenských basketbalistiek Jurajom Sujom postúpili na Majstrovstvá Európy vo Francúzsku a Španielsku, prišli na rad opäť zápasy ženskej Extraligy.

Košické basketbalistky vo štvrtom zápase nadstavby hostili Ružomberčanky. Žabky zdolali Young Angels Košice tesne 67:72 a môžu po nadstavbe vyhrať skupinu víťazov. Doterajšie líderky z Piešťan totiž prehrali so Šamorínom.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Najviac bodov v zápase zaznamenali ružomberské basketbalistky Enabosiová a Praženicová. K výhre Ruže prispeli svojimi 19 bodmi, resp. 17 bodmi.

Aktívne boli aj Williamsová či Turudičová na ružomberskej strane, alebo Jurčenková či Blanárová na košickej strane. Kompletné štatistiky si pozrite na fibalivestats.com.

MBK Ružomberok má v nadstavbovej skupine o 1. až 4. miesto tri výhry a jednu prehru, podobne ako majú Piešťanské Čajky. Nasledujúci zápas sa stretnú v šlágri kola práve Piešťany s Ružomberkom. Potom v marci ružomberské žabky odohrajú ešte duel v Šamoríne.

Zápasové štatistiky:

YOUNG ANGELS Košice – MBK Ružomberok 67:72

(17:18, 11:22, 24:19, 15:13) Najviac bodov: Jurčenková 12, Blanárová 10, Dulovičová 9 – Enabosiová 19, Praženicová 17, Turudićová a Williamsová 11

Zápasy Ružomberka v nadstavbe, skupine víťazov:

  • MBK Ružomberok 97:57 Young Angels Košice
  • Piešťanské Čajky 70:55 MBK Ružomberok
  • MBK Ružomberok 104:36 ŠBK Šamorín
  • Young Angels Košice 67:72 MBK Ružomberok

Ďalší program Ružomberčaniek:

  • MBK Ružomberok : Piešťanské Čajky – 27. február 17:00 odložené
  • ŠBK Šamorín : MBK Ružomberok – 13. marec 18:00

Titulná fotografia – Záber zo zápasu Young Angels Košice : MBK Ružomberok