Tohtoročný tenisový turnaj Klačno Open spoznal svojich víťazov

Prvý septembrový víkend sa uskutočnil každoročný tenisový turnaj Klačno Open. Organizátorom turnaja bol opäť miestny tréner a správca kurtov Milan Sekera spolu s manželkou Beátou.

Súťažiaci sú rozdelení do kategórii mužov, žien a 60+. Kategória mužov je rozdelená do 1. a 2. ligy v ktorých bojujú hráči o svoje prvenstvo. Víťaz 2. ligy môže v nasledujúcom ročníku štartovať v 1. lige. O postup do vyraďovacej fázy bojovali tenisti v 4 alebo 5-členných skupinách.

Účastníčky ženského turnaja boli rozdelené do štyroch skupín v ktorých rovnako ako v mužskej kategórii bojovali o postup do vyraďovacej fázy. Neúspešní účastníci a účastníčky si zahrali po vypadnutí zo skupiny ešte Útechu.

Víťazom mužskej prvej ligy sa stal Bystričan, ktorý vo finále jednoznačne zdolal svojho náprotivka Straňáka 6:2, 6:0. Na treťom mieste skončil Struhár, ktorý je zároveň aj hlavným trénerom ružomberského Áčka. V druhej lige zvíťazil Hatiar, ktorý vo finále zdolal Ferenčíka.

V kategórii žien zvíťazila vo finále Fleischerová nad Lovašovou 6:1 a stala sa celkovou víťazkou turnaja. Kategóriu 60+ ovládol Barták, ktorý zdolal v súboji o prvé miesto Plančíka tesne 6:4, 6:4.

Rovnakí účastníci a zvyšujúci sa počet účastníčok v kategórii ženy

„Dlhé roky máme pravidelných záujemcov z Ružomberka, ale aj z Levíc, od Prievidze, od Handlovej a pominulé roky boli na turnajoch aj ľudia z Kysúc, Púchova a Popradu. Niektorí účastníkom formát turnaja nevyhovoval, pretože väčšina turnajov sa odohráva v pavúkoch a keď človek vypadne jeho púť turnajom končí. My začíname v skupinách, kde si zahrá každý s každým. Porazení hrajú o útechu, takže na každého účastníka čakajú minimálne štyri zápasy,“ povedal hlavný organizátor Sekera.

„Takisto sme sa stretli aj s technickými problémami v podobe dažďu alebo neúčasti zaregistrovaných hráčov na turnaji. Poväčšine sme sa však väčším problémom vyhli,“ dodal Milan Sekera.

Titulná fotografia: Záber z turnaja. Foto: californiafitness.sk

Autor: Samuel Kozolka.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.