Tretia remíza so Spartakom v sezóne. Ružomberčania si z Trnavy odvážajú bod

Ružomberskí futbalisti remizovali v nedeľu 24. apríla v rámci 29. kola Fortuna ligy proti tabuľkovému susedovi Spartaku Trnava bezgólovo 0:0.

Prvej príležitosti sa chopili domáci Spartakovci, keď strela Procházku zo 6. minúty spoza šestnástky mierila nad brvno. Po chvíli sa v šanci vyskytol Bamidele, no ani ten neprekonal Krajčírika. V 21. minúte získal loptu v stredovej zóne Regáli, presným pasom našiel Boďu, ktorý sa dostal k strele z uhla. Odrazená lopta od brankára Takáča skončila na Regáliho kopačkách, no ten prázdnu bránu z piatich metrov prepálil nad.

V 37. minúte to na Krajčírika vyskúšal z diaľky Grič, no ani ten u ružomberského brankára nepochodil. V závere polčasu sa ešte k lopte v šestnástke dostal Ristovski, no ani jemu sa nepodarilo vsietiť gól do ružomberskej svätine.

Po polčasovej prestávke sa do úvodnej šance dostali opäť červeno-čierny. Tento raz to skúšal na Krajčírika z diaľky Procházka, no nepochodil. V 58. minúte sa do šance dostal striedajúci Bobček, jeho pokus zneškodnil brankár domácich Takáč. V 72. minúte musel predčasne opustiť ihrisko útočník Boďa z dôvodu zranenia.

Päť minút pred koncom druhého polčasu sa dostali Ružomberčania k priamemu kopu z 35 metrov. Priamy pokus Fabiša však zblokoval Koštrna. V úplnom závere zápasu sa k odrazenej lopte v šestnástke dostal Ramadán, no ten bránu prekopol. V závere zápasu mal gól z diaľky na kopačkách Lichý, no chýbalo niekoľko centimetrov aby lopta skončila v bráne. Ružomberskí futbalisti tak zakončili zápasové ťaženie so Spartakom treťou remízou 0:0.

Zranené opory a dorastenci s prvými štartami

Ružomberskí tréneri mali pred zápasom problém so skladaním zostavy z dôvodu zranení kľúčových hráčov Kochana a Domonkosa. Aj napriek veľkým stratám vo všetkých aspektoch hry Ružomberčanov nešlo o viditeľnú stratu, keďže ich Lichý s Múdrym dobre nahradili.  Prvé štarty v lige za Áčko si ako striedajúci hráči pripísali dorastenci Viktor Úradník a Adrián Macejko.

Ružomberčania už pred zápasom predpokladali, že im Trnava nenechá ani kúsok voľného priestoru na tvorbu svojej hry. „Vedeli sme, čo nás v Trnave čaká. Od začiatku to bol bojovný zápas, s množstvom súbojov, korunovaný deviatimi kartami. Až tak tej futbalovosti tam toľko nebolo,“ povedal na pozápasovej tlačovke ružomberský kormidelník Peter Struhár.

Struhára mrzela najmä nevyužitá šanca Regáliho z polovice prvého polčasu. „Bolo to o prvom góle, pritom my sme mali tú prvú stopercentnú šancu, ktorú sme nepremenili. Nato mal Spartak zaujímavé veci z krajných vertikál, kde sa dostával po našich stratách a následne to prudko centrovali do pokutového územia,“ pokračoval Struhár.

Podľa ružomberského lodivoda však Ružomberčania splnili všetky úlohy, ktoré od trénera dostali. „Musím pochváliť chalanov, že odblokovali hráčov a nenechali ich zakončovať. V niektorých prípadoch sme mali aj šťastie, že sa tam nedostali. Myslím, že s tým s akými hráčmi a problémami sme išli do zápasu, musíme byť spokojní s bodom. Ku koncu zápasu mal Lichý dve pekné strely, z ktorých sme mohli streliť Trnave gól,“ dodal na záver Struhár.

Ružomberských futbalistov čakajú v závere sezóny ešte tri zápasy, ktoré rozhodnú o ich konečnom umiestnení. Na budúci piatok sa o 20:00 stretnú v krajskom derby so Žilinou. Pre Ružomberčanov bude v posledných troch zápasoch dôležité vyťažiť bodové maximum, keďže majú s Trnavou rovnaký počet bodov v ligovej tabuľke. Aj keď je o ligovom titule rozhodnuté, stále je v boji ligové druhé miesto a zároveň druhé predkolo kvalifikácie do Európskej konferenčnej ligy.

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Škrtel, Čurma (17. Tumma), Mikovič – Grič (70. Ramadán), Savvidis – de Azevedo (77. Iván), Procházka (70. Bukata), Bamidele Isa – M. Ristovski (70. Olejník)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Rymarenko (57. Gerec), Luterán, Múdry (57. Bobček), Regáli (70. Macejko) – Lichý – Boďa (74. Úradník)

Žlté karty: 38. Škrtel, 41. Procházka, 83. Savvidis, 90. Mikovič – 22. Madleňák, 52. Regáli, 63. Lichý, 68. Luterán, 79. Mrva

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Ferenc