Ubytovaným odídencom skontrolujte platnosť dokladov

Podnikatelia s ubytovaním by si mali preveriť, či odídenci, ktorých ubytovávajú, majú stále platné potvrdenie o tolerovanom pobyte. Tento doklad je totiž potrebný na to, aby im ministerstvo dopravy mohlo vyplatiť spätne príspevok za poskytnuté ubytovanie.

„Stáva sa, že odídenci predložia vytlačené potvrdenie, ktoré už nie je platné, na čo ubytovateľ príde až oveľa neskôr, keď žiada o príspevok. Preto upozorňujeme, aby si jeho platnosť vopred preverili na stránke Ministerstva vnútra SR,“ odporúča Tomáš Ondrčka, generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu na Ministerstve dopravy SR.

Platnosť potvrdení o tolerovanom pobyte bola predĺžená až do marca 2024. „Niektorí odídenci však medzičasom mohli už získať iné formy povolenia na pobyt, napríklad prechodný pobyt, ktorých získaním stráca potvrdenie o tolerovanom pobyte platnosť,“ upozorňuje Martin Petro z odboru komunikácie Ministerstvo dopravy SR

Petro pripomína, že Ministerstvo dopravy SR vypláca príspevky za ubytovanie odídencov vo výške najviac 24,20 eur za noc na osobu nad 15 rokov, respektíve 12,10 €/noc/dieťa. Vláda SR na svojom poslednom rokovaní rozhodla o tom, že vyplácanie príspevkov za poskytnuté ubytovanie sa predĺžilo do konca roka 2023.

Zdroj: MD SR

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.