V Černovej sa konal futbalový sviatok pre mládež. Prišli tímy z celého stredného Slovenska

V sobotu 13. novembra sa na vynovenom futbalovom štadióne v Černovej konal turnaj mladých nádejí do 9 rokov. Organizátorom vyšlo počasie aj skvelá účasť na turnaji.

Išlo o úplne prvý turnaj takéhoto formátu organizovaný klubom TJ Máj Černová. Táto udalosť sa však mohla konať iba s piatimi futbalovými družstvami z dôvodu pandemických opatrení. Organizátori turnaja získali od hráčov, trénerov, rodičov a ľudí pôsobiacich okolo futbalu skvelú spätnú odozvu. 

Na turnaj merali cestu kluby z Rimavskej Soboty, Dolného Kubína, Hliníka nad Váhom a hráči ružomberskej futbalovej akadémie. Štvoricu týchto tímov doplnili maličkí futbalisti Černovej. 

Každý tím na turnaji odohral 4 zápasy vo formáte každý proti každému. Po konci turnaja sa uskutočnilo vyhodnotenie, kedy sa hráčom odovzdali ceny. Smútiť nemuseli ani poslední, keďže aj im sa ušla trofej a vecné ceny za účasť. 

Víťazom turnaja sa stali futbalisti z Dolného Kubína, ktorý porazili v zápase o prvé miesto svojich rovesníkov z Rimavskej Soboty. Na treťom mieste skončili hráči Hliníka nad Váhom. Štvrté a piate miesto patrilo ružomberským futbalovým klubom MFK Ružomberok a TJ Máj Černová. 

Spokojnosť s černovským turnajom pre najmladšiu súťažnú kategóriu neskrýval tréner ružomberskej U9 Branislav Ružička. „Turnaj splnil svoj účel. Stretli sme sa s viacerými mužstvami s ktorými sa až tak často v zápasovej konfrontácii nestretávame, za čo sme veľmi radi.“ 

Aj napriek zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii je v tejto dobe ťažké zorganizovať niečo podobné. „Zároveň by som chcel vyzdvihnúť organizátorov, že sa v týchto neľahkých časoch zorganizovať takýto turnaj. Výborné ihrisko, veľa zápasov v rýchlom slede a príjemná atmosféra. Radi sa podobného turnaja zúčastníme aj nabudúce,“ dodal k turnaju tréner ružomberskej U9 Ružička. 

Metál za organizáciu patrí trénerom najmladšej kategórie

„Veľká vďaka patrí za nápad, aj organizáciu našim trénerom najmladšej kategórie aj sponzorom. Bolo vidno, že sa deti aj tréneri tešili na turnaj, vyšlo nám počasie. Na turnaji sa našťastie nikto nezranil, takže som spokojný,“ povedal k turnaju predseda klubu TJ Máj Černová Ján Rojček. 

V budúcnosti plánujú Černovci viac turnajov, ktoré pozitívne propagujú šport ako je futbal medzi ľuďmi. „V budúcnosti budeme opäť organizovať podobné turnaje. Sme klub, kde sa s mládežou pracuje neustále a je to vidieť aj na organizácii podobných udalostí. Veľmi ma potešila pozitívna energia na turnaji, kde ani tréneri neboli premotivovaní k výsledkom, ale tešili sa z rozdávania pokynov počas zápasov,“ dodal Rojček. 

Černovský futbalový klub ukazuje celému okresu Ružomberok aj Žilinskému kraju, že sa im práca s mládežou môže v budúcnosti vrátiť.  Veď len v mládežníckych štruktúrach klubu je už viac ako 100 mladých futbalistov.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.