V Liptovských Sliačoch otvorili denné centrum pre seniorov

Liptovské Sliače - dom seniorov
Nachádza sa v objekte obnoveného zdravotného strediska. Zariadenie budú využívať nielen seniori, ale aj na stretnutia obce, záujmových organizácií a združení.

Denné centrum pre seniorov slávnostne otvorili vo štvrtok 21. apríla v Liptovských Sliačoch. Nachádza sa v objekte obnoveného zdravotného strediska – Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti, ktoré v obci skolaudovali koncom minulého roka. Nové, moderné priestory posvätil tamojší správca farnosti Jaroslav Chovanec. Centrum pre seniorov tvorí celé jedno poschodie objektu.

Seniori
Otvorenia centra sa zúčastnili aj samotní seniori z obce. Foto: Lívia Dvorská

Starosta Liptovských Sliačov Milan Frič povedal, že využívať ho budú nielen seniori. Je tu aj priestor na stretnutia obecných zložiek, záujmových organizácií a združení. Patrí k nim aj miestna komunita Jednoty dôchodcov Slovenska, ktorá má vyše sto členov. Obec na obnovu celého objektu a jeho prístavbu získala, vďaka úspešnému projektu, grant takmer jeden milión eur. Na financovaní zariadenia sa podieľala 5-percentnou spoluúčasťou z vlastného rozpočtu.

Na prízemní sa nachádzajú ordinácie pediatra, gynekológa, zubára i všeobecného lekára. Občania tu nájdu aj lekáreň a kaderníctvo, onedlho pribudne pedikúra. „Potenciál využitia zariadenia je vysoký, v Liptovských Sliačoch žije bezmála štyritisíc obyvateľov, približne tretina je v seniorskom veku. Centrum je v správe našich starších občanov. Pri vyplnení ich voľného času najskôr zistíme, o čo by mali záujem a podľa toho prispôsobíme program. Plánujeme prednášky na rôzne témy, spoluprácu s odborníkmi či so školou,“ dodal M. Frič.

Centrum bude otvorené bude pre všetkých seniorov v pracovných dňoch od 7.30.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.