Vďaka primátorskému punču sa vyzbieralo vyše tritisíc eur

Výťažok z dobročinnej akcie putoval 27 deťom a piatim rodinám v núdzi, ktoré dostali darčeky a finančnú výpomoc. Tá im pomôže na potrebnú liečbu či zdravotnú starostlivosť.

Mesto Ružomberok sa prvýkrát zapojilo do charitatívnej akcie s názvom Primátorský vianočný punč počas podujatia Ružomberské Vianoce. Návštevníci vianočných trhov tak mohli od piatka 16. decembra do piatka 23. decembra v čase od 16:00 do 19:30 hod. podporiť peknú myšlienku a vychutnať si vianočný punč v Hýrošovom parku.

Výťažok z primátorského punču, ktorý nalieval aj samotný primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň, mesto venovalo 27 sirotám, ktoré prišli o rodičov a piatim rodinám v núdzi.

,,Z rúk nášho svätého Mikuláša, ktorého symbolicky poslal Ježisko, si v piatok 23. decembra prevzalo darčeky (ktoré si sami zaželali) a finančnú výpomoc 27 detičiek z Ružomberka, ktoré prišli o rodičov a päť rodín v núdzi či ťažkej životnej situácii. Finančnú výpomoc použijú napríklad na potrebnú liečbu a zdravotnú starostlivosť pre svoje ratolesti,“ uviedol ružomberský primátor na sociálnej sieti.

Pomohli Ružomberčania aj podnikatelia

Na charitatívne účely sa vďaka prispievateľom podarilo vyzbierať viac ako 3200 eur. ,,Priatelia, veľmi ma teší, že sme preukázali súdržnosť a otvorené srdcia. Vďaka nim bude viac úprimnej detskej radosti aj v rodinách, ktoré to nemajú najľahšie. A o to by nielen na Vianoce, ale aj v ktorýkoľvek iný deň v roku, malo ísť predovšetkým,“ poďakoval sa Ľ. Kubáň.

Foto: FB/Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok

Na finančnej podpore sa podieľala aj podnikateľská skupina, ktorú zastupuje Ružomberčan Ivan Nosko. Tá venovala rodinám v núdzi 5 000 eur. Pomohol aj projekt Inštitút RK – Pomôžte nám pomôcť, ktorého predsedom je viceprimátor Róbert Kolár.

Foto: FB/Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok

,,Ďakujem za toto gesto pomoci. Veľmi si to vážim, keďže nežijeme ekonomicky jednoduchú dobu a aj súkromní podnikatelia zvažujú investíciu každého eura. Nech sa teda každá pomoc vráti dobrodincom dvojnásobne,“ uviedol primátor.

Akcia Ružomberské Vianoce tento rok trvala osem dní. V posledný deň vianočných trhov sa k Primátorskému vianočnému punču s dobročinnou myšlienkou pridala aj liptovská medovina či kapustnica. Návštevníci si tak mohli pochutnať na tradičných vianočných dobrotách, ktoré pomôžu viacerým rodinám v núdzi. Pre všetkých ľudí bez domova bola kapustnica zdarma.

Zdroj: FB/Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.