Veľkonočná razia v nočnom klube

bar
Ilustračná fotografia
Ružomberskí policajti počas Veľkej noci kontrolovali jeden z mestských nočných podnikov. Skontrolovali takmer tridsať neplnoletých osôb, vyše polovica nafúkala.

Počas Veľkonočnej nedele vykonala Mestská polícia v Ružomberku akciu zameranú na kontrolu požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov, ako aj kontrolu požívania alkoholu na verejnosti.

Podnapité maloleté dievčatá pili na verejnosti

Pred desiatou hodinou večer hliadka kontrolovala päticu mladých ľudí na Ulici Mlynská. Túto skupinku si všimol operačný príslušník na monitoroch kamerového systému. ,,Traja mladí muži a dve dievčatá požívali alkohol priamo z fľaše. Pri kontrole totožnosti sme zistili, že išlo o mladistvé osoby vo veku 15 a 17 rokov z okresu Ružomberok,“ uviedli mestskí policajti.

Keďže dievčatá ešte neboli plnoleté, museli sa podrobiť orientačnej dychovej skúške, obidva prípady boli s pozitívnym výsledkom. Polícia následne mladistvé osoby odovzdala rodičom a v ich prítomnosti dievčatám uložila blokové pokuty za požívanie alkoholických nápojov na verejnosti. Takýmto spôsobom pokutovala polícia aj ďalších troch dospelých mládencov z okresu Čadca a Liptovský Mikuláš.

Veľkonočná policajná razia v nočnom klube

Mestská polícia počas Veľkonočnej nedele plánovala kontrolu hlavne tých verejných priestranstiev, kde často dochádza k porušovaniu verejného poriadku. Avšak, ako prechádzali hliadky popred jeden z nočných podnikov, videli tam množstvo mladých ľudí.

,,Tí na seba začali kričať, aby sa skryli do podniku, že tam určite policajti nepôjdu. Trochu sa prepočítali, pretože do podniku na základe uvedených skutočností mestskí policajti prišli,“ priblížila polícia.

Policajti následne vyzvali mladých ľudí na predloženie dokladu totožnosti. U neplnoletých vykonali orientačnú dychovú skúšku, ktorej sa podrobilo 27 mladistvých. V osemnástich prípadoch boli dychové skúšky s pozitívnym výsledkom.

,,Rekordérkou bolo 15-ročné dievča s takmer 1,3 promile alkoholu v dychu. Vo všetkých prípadoch sme kontaktovali rodičov, ktorí si prišli po deti,“ uviedol R. Jankovič. Poverený  príslušník mestskej polície vo veci ďalej koná a v zmysle zákona porušenie zákazu požívať alkoholické nápoje osobám mladším ako 18 rokov oznámi príslušným úradom.

Mladá žena pod vplyvom návykových látok

V pondelok 18. apríla preverovala hliadka Mestskej polície telefonické oznámenie, že na čerpacej stanici na Bystrickej ceste sa nachádza mladá žena, ktorá obťažuje zákazníkov.

,,Žena údajne pristupuje ku každému vozidlu, ktoré príde natankovať a zmätene kontaktuje vodičov,“ popísala polícia, ktorá následne mladú ženu našla, no tá bola zjavne dezorientovaná. Neskôr polícia zistila, že išlo o 22-ročnú ženu z okresu Liptovský Mikuláš, no vzhľadom na jej stav telefonicky kontaktovali jej rodičov.

,,Od nich sa policajti dozvedeli, že je závislá od návykových látok a preto podstúpila liečenie. Posledné dni však o nej nemali nijaké informácie,“ uviedol Jankovič a dodal, že kvôli zlému psychickému stavu mladej ženy policajti privolali zdravotníckych záchranárov, ktorí ju previezli do nemocnice.

Zdroj: MsP Ružomberok

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.