Vianočný stromček padol

Pravdepodobne ho vyvrátil nárazový vietor. Podľa doterajších zistení, našťastie, nikto v tom čase daným miestom neprechádzal a ku zraneniam osôb nedošlo.

Sviatočná atmosféra v centre mesta skončila predčasne, hlavný mestský vianočný stromček pri vajci padol. Pravdepodobne ho vyvrátil nárazový vietor. Podľa doterajších zistení, našťastie, nikto v tom čase daným miestom neprechádzal a ku zraneniam nedošlo, informovala na sociálnej sieti MTR – Mestská televízia Ružomberok. TU (preklik na FB MTR – pozn. red.)

„Slovenský hydrometeorologický úrad varoval pred nárazovými vetrami na horách (a varuje aj na zajtra, dokonca už druhý stupeň varovania), čo sa nášmu stromčeku stalo osudným,“ uviedol. uviedol na profile mesta Ružomberok na sociálnej sieti jeho hovorca Viktor Mydlo.

Ku zraneniam ani škodám nedošlo

Podľa jeho informácií hneď ráno na miesto dorazili zamestnanci Technických služieb a začali odpratávať časti vianočného stromčeka a vianočnej výzdoby z križovatky ulíc Podhora a Mostová. Ako pre RK Magazín doplnil, pravdepodobne sa bude zväčšovať diera na usadenie stromčeka, aby ho v budúcnosti nemuseli skresávať.

„Môžeme potvrdiť, že korpus vianočného stromčeka bol uchytený správne, pod vplyvom vetra však nevydržal ohnutie a zlomil sa približne 30 cm nad uchytením,“ „Nehoda si nevyžiadala žiadne škody na cudzom majetku, malé škody na svetelnej výzdobe a žiadne zranenia,“ dodal V. Mydlo.

Vianočnú a novoročnú atmosféru tak v meste Ružomberok okrem svetelnej výzdoby pripomínajú ešte drevené jasličky, ktoré pád stromčeka nepoškodil. Padol ráno okolo 8.45 hodiny smerom na schody neďalekého obchodu na rohu. Video z pádu stromčeka uverejnilo mesto na sociálnej sieti. TU (preklik na FB Mesta RK – pozn. red.)

UPOZORNENIE!

Podľa aktuálnych hlásení meteorológov môžeme očakávať silné nárazové vetry počas celého dnešného aj zajtrajšieho dňa, preto by sme chceli apelovať na občanov, aby sa vyhýbali pohybu pod staršími a väčšími stromami, ktoré môžu pod vplyvom vetra “zhadzovať” svoje konáre.

„Počas uplynulých dvoch rokov prebiehali početné a dôkladné kontroly stromov v našom meste, no čert nikdy nespí. Buďme opatrní,“ uzatvára hovorca.

Redakcia

Text k foto:

Po vianočnom stromčeku v centre mesta zostal len zlomený peň. Foto: Miroslav Parobek, Jaroslav Moravčík

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.