Vojenská nemocnica opäť navyšuje počet lôžok pre covidových pacientov

Po novom bude mať nemocnica od 29. novembra pre covidových pacientov k dispozícii celkovo 42 základných  lôžok s kyslíkom, 8 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu a 6 lôžok na High flow (vysokoprietokový kyslík).

Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v regióne. Vedenie nemocnice pristúpilo k reorganizácii reprofilizovaných lôžok, čím po dvoch týždňoch opäť navýši počet lôžok pre COVID-ových pacientov.

Po novom bude mať nemocnica od 29. novembra 2021 pre COVID-ových pacientov k dispozícii celkovo 42 základných  lôžok s kyslíkom, 8 lôžok s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu a 6 lôžok na High flow (vysokoprietokový kyslík).

,,Okrem týchto lôžok má nemocnica na Centrálnej JIS, teda mimo priestorov vyhradených pre liečbu COVID-19 pozitívnych pacientov, pripravené ďalšie 4 lôžka s možnosťou napojenia na umelú pľúcnu ventiláciu. Na tieto lôžka budú z COVID-ovej časti prekladaní pacienti, ktorých stav naďalej vyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie, avšak dva po sebe realizované PCR testy u nich vylúčia pokračovanie ochorenia COVID-19,” informovala o tom hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

Aktuálne je v nemocnici hospitalizovaných 41 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 6 pacienti vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, 3 pacienti sú na High flow. Za posledných 7 dní eviduje nemocnica 7 úmrtí pacientov s ochorením COVID-19.

Zdroj: Tlačová správa vojenskej nemocnice. Foto: redakcia.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.