Všetky expozície Liptovského múzea sú už otvorené

Všetky expozície Liptovského múzea so sídlom v Ružomberku sú pre návštevníkov otvorené už aj vo víkendovom režime. V okrese Ružomberok si môžu pozrieť okrem sídelnej budovy aj Roľnícky dom vo Vlkolínci, hrad Likava či kostolík v Ludrovej.

Všetky expozície Liptovského múzea so sídlom v Ružomberku sú pre návštevníkov otvorené už aj vo víkendovom režime. Na sociálnej sieti o tom informoval riaditeľ múzea Michal Kovačic.

„Okrem celoročne otvorených  expozícií, otvárame vo víkendovom režime aj ostatné expozície. Ide o archeoskanzen Havránok – Liptovská Mara, najväčší stredoveký hrad na Liptove Likavu, ranogotický kostolík v Ludrovej – Kúte, banícke expozície vo Vyšnej Boci a v Liptovskom Hrádku-Maši,“ uviedol riaditeľ múzea.

„Celoročne sú otvorené expozície – Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, Liptovské múzeum v Ružomberku, Múzeum Čierny Orol v Liptovskom Mikuláši a Národopisné múzeum v Liptovskom Hrádku. Rovnako je pre návštevníkov k dispozícii aj Roľnícky dom vo Vlkolínci pri Ružomberku,“ spresnil Kovačic.

„Pri návšteve skanzenu v Pribyline ponúkame možnosť previezť sa po zrekonštruovanom úseku Považskej lesnej železnice,” pozval riaditeľ Liptovského múzea.

Zdroj: FB Liptovské múzeum

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.