Výhra so Sereďou aj do tretice. Ružomberčania sa priblížili pohárovej Európe

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v nedeľu 10. apríla v rámci 27. kola Fortuna ligy na štadióne Antona Malatinského v Trnave proti domácej Seredi 3:1. O výhre a troch bodoch rozhodli Ružomberčania už v prvom polčase.

Už v úvode zápasu to z diaľky po zahratom aute Fabiša vyskúšal Rymarenko, ktorému sa podarilo otvoriť skóre zápasu – 0:1. V 8. minúte mal na kopačkách vyrovnávajúci gól Košťál, no jeho strela tesne minula bránu. O osem minút neskôr sa Ružomberčania dostali k priamemu kopu. Rymarenko pristavil loptu Madleňákovi, ktorý prepálil domácu obranu aj brankára Chudého – 0:2.

V 18. minúte už mohol byť rozdiel trojgólový, no Rymarenko nevyužil nájazd na Chudého. V 23. minúte sa ku kontaktnému gólu mohli dostať hráči Serede, no pokus Fábryho mieril do brvna. V 40. minúte poslal Regáli prihrávku na Boďu, ktorý nezaváhal a pred polčasom zvýšil ružomberský náskok – 0:3.

V závere prvého polčasu to ešte vyskúšal spoza šestnástky nikým nekrytý Mateus, ktorého strela skončila za chrbtom brankára Krajčírika – 1:3.

Do úvodného polčasu išla Sereď s troma novými hráčmi, ani to im však nepomohlo k dramatizácii zápasu s Ružomberkom. V 74. minúte dostal druhú žltú a zároveň červenú kartu Fábry, ktorý sa musel predčasne porúčať pod sprchy. Hráči Serede sa snažili do konca zápasu vytvoriť si niekoľko gólových šancí, no neúspešne. Ružomberská obrana nepripustila v defenzíve žiadnu chybu a víťazstvo vybojované v prvom polčase si bez väčších problémov udržali.

Ružomberok opäť splnil predpoklad papierového favorita

Ružomberčania šli do tohto zápasu ako mierny favorit. V tejto sezóne sa im podarilo zvíťaziť vo všetkých troch zápasoch so Sereďou. „Vstup do zápasu sme mali fantastický, strelili sme dva góly. Rozhodla agresivita v pokutovom území,“ povedal na pozápasovej tlačovke lodivod MFK Peter Struhár.

Ružomberčania rozhodli zápas už v úvodnej pätnásťminútovke. Po zápase ich nemuseli mrzieť ani nepremenené šance. „Mohli sme pridať ďalší gól. Vedeli sme o sile Serede na krídlach, dali sme si na to pozor. Pridali sme tretí gól po spolupráci Regáliho s Boďom a až následne prišla zbytočná strata a inkasovali sme. Zápas sme dotiahli do víťazného konca a Sereď sme porazili tretíkrát v ročníku,” dokončil spokojne Struhár.

Bude Slovan oslavovať v Ružomberku titul?

V piatok 15. apríla otvoria Ružomberčania druhú polovicu nadstavby o titul zápasom so Slovanom Bratislava, ktorý je na 1. priečke s náskokom štrnástich bodov. V prípade, že by v Ružomberku bratislavský celok vyhral alebo remizoval, titul by mal už istý. Zabrzdiť ich oslavy však môže Ružomberok, ktorý má stále o čo hrať.

Už na teraz je takmer isté, že si Ružomberčania obohatia leto o minimálne jeden dvojzápas Európskej konferenčnej ligy. V prípade, že by sa Ružomberčania udržali na druhej priečke do konca súťaže a Slovenský pohár vyhral Slovan, by si hráči „Ruže“ zahrali druhé predkolo ako nasadený klub v pohárovej Európe.

V druhom prípade, keby Ružomberčania skončili na 3. priečke alebo druhej priečke (s tým, že by pohár získal niekto iný ako Slovan) by išli Ružomberskí futbalisti od 1. predkola ako nasadený klub. Po možnom postupe však „štatút“ nasadeného klubu stratia a v 2. predkole už budú v koši s nenasadenými súpermi.

ŠKF Sereď: Chudý – Ljubičić, Šulek, Dias (46. Osmanovic), Jureškin – Košťál (46. Yao), Iglesias (70. Todoroski), Mateus (46. Potoma), Fábry – Haša (77. Radić), Morong

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Lichý (73. Luterán), Kochan – Rymarenko (73. Gerec), Domonkos (88. Múdry), Regáli – Boďa (86. Bobček)

Góly: 44. Mateus – 2. Rymarenko, 16. Madleňák, 40. Boďa

Žlté karty: 57. Fábry, 61. Iglesias – 70. Lichý

Červená karta: 75. Fábry (po druhej žltej)

Rozhodovali: Očenáš – Košecký, Vass