Začal sa nový školský rok

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou Jozefa Hanulu v Liptovských Sliačoch Mária Hatiarová slávnostne pasovala prváčikov za školákov. Foto: archív ZŠ.
V pondelok 5. septembra sa začal nový školský rok aj v dolnom Liptove.

Mesto Ružomberok spravuje šesť základných škôl, v ktorých sa vzdeláva vyše 2200 žiakov, z toho 251 prvákov a 248 žiakov deviatakov. Vo všetkých školách boli na slávnostnom otvorení školského roka zástupcovia mesta. Jednu zo škôl navštívil primátor Igor Čombor a v piatich zástupca primátora Ján Bednárik a vedúca odboru školstva MsÚ Janka Lokajová.

V správe Mesta Ružomberok je aj desať materských škôl, ktoré navštevuje 748 detí. V stredných školách v Ružomberku v kompetencii Žilinského samosprávneho kraja a ďalších zriaďovateľov získava vzdelanie 2072 študentov, z toho 463 prvákov a bezmála 400 maturantov.

V Liptovských Sliačoch prvákov slávnostne pasovali za školákov

V najväčšej dolnoliptovskej obci – Liptovských Sliačoch privítali v prvý školský deň v miestnej Základnej škole Jozefa Hanulu 290 žiakov. Riaditeľka Mária Hatiarová povedala, že do prvého ročníka nastúpilo 45 prvákov, ktorých slávnostne pasovali za školákov. Tamojšiu materskú škôlku navštevuje 123 detí, nateraz majú plný stav. M. Hatiarová dodala, že pri prijímaní detí do škôlky uprednostnili najmä predškolákov.

Aj v obci Liptovské Revúce prváci po prvýkrát prekročili prah Základnej školy s materskou školou Liptovské Revúce. Do prvej triedy nasúpilo pätnásť detí.

Pätnásť detí nastúpilo do prvej triedy v Liptovských Revúcach. Spolu s nimi aj nová pedagogička. Foto: Patrícia Kurpašová

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.