Začiatok prázdnin v Liptove s rozprávkovým štartom

V piatok 30. júna sa rozbehol rodinný festival na Slovensku ZA7HORAMi. Postupne navštívi viacero turistických centier regiónu Liptov. Zavíta aj do okolia mesta Ružomberok.

Astronomické leto už začalo a školákom sa začínajú prázdniny. Na Liptove vstúpia do prázdninového obdobia rozprávkovým festivalom ZA7HORAMi. Počas 6 festivalových dní odohrá 11 umeleckých súborov takmer 30 predstavení a pripravené sú aj koncerty, hravé vzdelávanie a zábava pre celé rodiny.

„Domovským stánkom festivalu ZA7HORAMi je Liptovský Ján, kde začneme v piatok 30. júna a baviť rodiny s deťmi budeme do 2. júla. Okrem osvedčených detských hviezd budeme mať prekrásne papagáje, s ktorými sa deti budú môcť fotiť, klaunov, animácie, kúzelnú fyziku, chemické pokusy, trenažér nárazu, ale aj nadrozmerného Pinocchia,“ povedala Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov.

„Ako sme už avizovali, tak hlavné pódium festivalu v Liptovskom Jáne bude v tvare hradu s veľkou obrazovkou. Chystáme tiež premiéru rozprávky O zábudlivej víle z našej knihy ZA7HORAMi. Programovými ťahákmi budú aj víkendové koncerty PACI PAC, Lukáša Adamca a Martina Haricha,” navnadil riaditeľ festivalu Michal Rybanský.

Festival prejde naprieč regiónom Liptov, a to z Liptovského Jána (30. jún – 2. júl) do Hrabovskej doliny pri Ružomberku (5. júl) cez Jasnú (8. júl) až do Liptovského Hrádku (9. júl). Prvýkrát bola aktívnou súčasťou podujatia aj Základná škola v Liptovskom Jáne, ktorá žiakom prvého stupňa na festivale slávnostne odovzdala koncoročné vysvedčenia. „Obzvlášť sa tešíme na začiatok festivalu a úplne netradičné odovzdávanie vysvedčení,“ dodal Rybanský.

Hravé aktivity na zelené témy

Okrem rozprávok Liptáci neopomenuli ani ochranu prírody a v spolupráci s ekologickými a energetickými organizáciami pripravujú viacero hravých aktivít zameraných na zelené témy. Súčasťou remeselných stánkov budú aj obľúbené Produkty Liptova, ktoré predstavia samotní výrobcovia. „V Jasnej sa okrem rozprávok či kúzelníka deti môžu tešiť na ovečky a salaš,“ priblížila Katarína Šarafínová, manažérka pre komunikáciu a PR.

„Kto má chuť užiť si rozprávky a prázdniny v prírode, tak organizátori odporúčajú rezervovať si ubytovanie v regióne Liptov čo najskôr,“ zdôraznila Šarafínová.  Nielen v Liptovskom Jáne a okolí, lebo podujatie je tu už nasledujúci týždeň a ten ďalší týždeň od 3. júla sa zase oplatí rezervovať pobyty v Hrabovskej doline, Jasnej, Liptovskom Hrádku a ich okolí.

Liptáci sa k podujatiu postavili ekologicky, tlačia menej a chránia lesy. K programu sa dostanú návštevníci rýchlo aj cez QR kód, ktorý si načítajú cez svoj smartfón. Viac informácií o programe v jednotlivé dni sú dostupné na webe regiónu Liptov. Link na plagát nájdete TU.

Zdroj: OOCR Region Liptov

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.