Ako drobcov potešil Mikuláš (fotoreportáž)

V pondelok 6. decembra sa nejedno dieťa potešilo sladkému prekvapeniu. Mikuláš navštívil deti aj v mestských častiach Ružomberka či okolitých obciach. 

Sviatok sv. Mikuláša je obľúbeným dňom najmä pre najmladších, ktorí sa v tento deň tešia na obdarovanie sladkosťami. V pondelok podvečer stretli Mikuláša v sprievode anjelov či čerta mnohé z nich.

Radnica prostredníctvom sociálnej siete ešte deň pred sviatkom informovala, že tradičné stretnutie s Mikulášom pod stromčekom v centre mesta, počas ktorého sa mala robiť aj zbierka pre sociálne znevýhodnené rodiny a svoje predstavenie malo odohrať aj detské divadlo, sa neuskutoční.

,,Dôvodom je aktuálna situácia a platné opatrenia, ktoré nám kážu sa chrániť a nestretávať sa s veľkým počtom ľudí. Mikuláš má navyše práce až až s tým, aby do zajtra rána doniesol všetkým dobrým deťom to, čo im patrí,” informoval hovorca mesta Viktor Mydlo.
Mikuláša by ste však v okolí Ružomberka predsa len stretli. Pozrite si výber fotografií:
Vďaka živému vysielaniu sa deti z Likavky aj napriek pandemickým opatreniam opäť po roku stretli s Mikulášom a jeho sladká nádielka potešila nielen ich, ale aj starkých z domovov sociálnych služieb. (Foto: Obec Likavka)

Počas minulého roka sa o radosť drobcov postarala aj trojica nadšencov. Vzhľadom na opatrenia sa tento rok rozhodli, že Mikuláš nebude navštevovať detičky, ako náhradu a poďakovanie bude Mikuláš zadarmo volať cez videohovor.

Mikuláša mohli deti zažiť aj vo Valaskej Dubovej.

(Foto: Za lepšiu budúcnosť obce Valaská Dubová/Facebook)
(Foto: Za lepšiu budúcnosť obce Valaská Dubová/Facebook)
(Foto: Za lepšiu budúcnosť obce Valaská Dubová/Facebook)

Mikuláš nezabudol ani na drobcov v Černovej. A prišiel veru veľkolepo, tak ako sa na sv. Mikuláša patrí – v koči, v sprievode anjelov.

(Foto: Černová/Facebook)
(Foto: Černová/Facebook)

Titulná fotografia: Mikuláš v Černovej. Foto: Černová/Facebook.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.