Alkohol a cigarety u maloletých

Mestskú políciu počas uplynulých týždňov zamestnal najmä alkohol a cigarety u maloletých, ale aj bitka nahnevaných mužov.

V sobotu 15. januára v poobedňajších hodinách videla hliadka Mestskej polície v Ružomberku skupinu štyroch detí v autobusovej zastávke na Dončovej ulici. Okolo nich sa na zemi nachádzalo množstvo zvratkov. Policajti mali podozrenie, že minimálne dve deti požili alkohol. Podozrenie potvrdili orientačné dychové skúšky.

Len 14-ročné dievča malo v dychu 0,73 promile a jej rovnako mladý kamarát nafúkal 0,58 promile. Chlapec reagoval na alkohol horšie, a preto viackrát zvracal. U ďalších dvoch detí v rovnakom veku boli výsledky dychových skúšok negatívne. Policajti zavolali rodičom, aby si po deti prišli na mestskú políciu.

,,Rodičia boli poučení, že poverený príslušník bude priestupok v zmysle zákona na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami ďalej objasňovať. Zároveň porušenie zákazu požívania alkoholu osobami mladšími ako 18 rokov ďalej oznámi príslušným orgánom,“ informovala ružomberská Mestská polícia v tlačovej správe.

V utorok 18. januára videla policajná hliadka vykračovať chlapca pešou zónou, ktorý fajčil. Bolo zrejmé, že nemá vek na to, aby si mohol cigarety kúpiť a fajčiť ich. Chlapec si mestských policajtov všimol a snažil sa skryť na Tmavých schodoch. ,,Hliadka zistila, že ide o 13 ročného chlapca. Na mestskú políciu si po neho prišli rodičia, vecou sa ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície,“ uviedla Mestská polícia.

Do bitky sa zapojila aj žena

V stredu 19. januára o pol tretej nadránom operačný príslušník Mestskej polície videl na monitoroch kamerového systému začínajúci konflikt piatich osôb v centre mesta. Skupinu tvorili štyria muži a jedna žena. Najskôr sa hádali, no neskôr došlo k fyzickej potýčke.

Polícia opísala, že najskôr sa oproti sebe postavili dvaja muži, ktorí začali do seba sácať. Neskôr sa chcela do roztržky zapojiť aj prítomná žena, tá však skončila na zemi. Keď skupina uvidela hliadku, snažili sa z miesta odísť. Policajti u všetkých piatich zistili totožnosť a upozornila ich na protiprávne konanie. Naďalej skupinku monitorovala.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.