Aprílové číslo: Porušuje mesto pri Technických službách zákon alebo nie?

V aprílovom RK Magazíne si môžete prečítať o mestskej autobusovej doprave či o rozšírení križovatky pri Mondi SCP. Rozprávali sme sa s aj Pavlom Izraelom, ktorého nedávno zvolil parlament do Rady pre vysielanie a retransmisiu. Nezabudli sme ani na rekonštrukciu kostola v Liptovskej Osade či storočnicu ružomberských skautov. 

Od štvrtka 22. apríla je v predaji aprílové číslo RK magazínu. Prinášame vám výber článkov, ktoré sa môžete v novom čísle dočítať.

Technické služby 

Na aprílovom mestskom zastupiteľstve poslanci opäť rokovali o téme Technických služieb. Kým UVO tvrdí, že mesto už roky porušuje zákon o verejnom obstarávaní a hrozí mu pokuta, radnica sa bráni a podáva žalobu.

Križovatka pri Mondi SCP

Národná diaľničná spoločnosť plánovala úpravu križovatky na Rovni už v roku 2018, no viaceré obštrukcie rekonštruckiu posunuli. Radnica dúfa, že rozšírenou križovatkou pri Mondi SCP prejdú vodiči už na konci roka 2021.

Slovenské médiá kontroluje z Ružomberka

Prečo sú dezinformácie populárne? Potrebnuje novinár vyštudovať žurnalistiku? Dostane RTVS pokutu za reportáž o úmrtí pri očkovaní? Aj o tom sme sa rozprávali s vedúcim katedry žurnalistiky Pavlom Izraelom, ktorého nedávno zvolil parlament do Rady pre vysielanie a retransimisu.

Miesto, kde sa prítomnosť stretáva s minulosťou 

Ružomberský cintorín v sebe spája pietnosť s históriou. Nečudo, je súčasťou mesta už viac ako storočie. Ukážeme vám jeho dominanty, prezradíme mená slávnych rodákov a priblížime jeho vznik. Zistíte, že snahy urobiť z miesta posledného odpočinku národný cintorín sú oveľa dlhšie, než tie, o ktorých sa aktuálne hovorí v Bratislave.

Používali ho ako sklad, teraz kostol obnovia

Dlho otáľajúca rekonštrukcia dominanty Liptovskej Osady sa posunula o krok vpred. Obec chystá rekonštrukciu husitského kostola, s ktorou začne už tento rok.

Storočnica ružomberských skautov

Rozmach, zákazy i prenasledovanie počas totality. Aj to sú dejiny ružomberského skautingu, Pokračuje doteraz a posledné roky oň záujem rastie.

Online vyučovanie nikdy nenahradí prepotené tričká

Patrícia Medek učí tanečnú v Súkromnej základnej umeleckej škole Jánoš v Ružomberku. Porozprávala nám, ako prebieha učenie choreografie online a koľko žiakov pretancovalo sálou pod jej vedením.

Trénerskému remeslu sa učí vo Fínsku

V srdci nosí hokej a chce sa v ňom neustále zlepšovať. Poloprofesionálnu kariéru hráča vymenil za trénerstvo. RUžomberčan Marek Kohút sa ľadovému hokeju venuje vo Fínskom inštitúte športu vo Vierumäki.

Titulná fotografia: Aprílové číslo RK Magazínu. Foto: Jaroslav Moravčík.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť