Autobusy už premávajú v školskom režime, v cestovných poriadkoch nastali zmeny

Doteraz fungovala mestská autobusová doprava v prázdninovom režime. V rannej špičke budú na linke 3 premávať autobusy každých desať minút.

Autobusy mestskej dopravy jazdia od prvého septembra opäť v štandardnom režime. A teda v dňoch školského vyučovania v školskom režime, počas víkendov a sviatkov v režime deň pracovného pokoja.

Niekoľko mesiacov pre pandemickú situáciu platili aj počas pracovného týždňa prázdninové cestovné poriadky.

Zmeny v cestovných poriadkoch

V cestovných poriadkoch zároveň od stredy nastalo niekoľko úprav. Informuje o tom mesto na sociálnej sieti.

K najhlavnejším patrí posilnenie jazdného taktu na desať minút v rannej špičke na linke č. 3: smerom zo železničnej stanice budú autobusy premávať každých desať minút od 5:15 až do 7:35. Z čutkovskej doliny každých desať minút od 5:02 do 7:42.

Na linkách č. 1 a 2 tiež zvýšili takt a posilnili spoje. Pridali predĺžené spoje linky 3 a 2až na zastávku MONDI. Doplnili tiež požadované školské spoje.

Nové cestovné poriadky sú zverejnené na mestskom webe a na stránke mhdrk.sk. Vyvesené sú tiež na autobusových zastávkach.

V autobusoch dokončia informačný systém

„V nasledujúcich týždňoch bude dokončená inštalácia preferencie vozidiel MAD na svetelnej signalizácii dynamickej zelenej vlny,“ dodáva radnica s tým, že v priebehu budúceho týždňa sa začne aj inštalácia kompletného informačného systému do autobusov. Jednotlivé zastávky si cestujúci budú môcť odsledovať na obrazovkách vo vozidle, zatiaľ sú hlásené v zvukovej podobe.

Z mesta ešte v apríli avizovali, že budú postupne nasadzovať nízkopodlažné autobusy. Do septembra ich malo jazdiť už 12. Na tento počet si ešte budeme musieť počkať.

„Dodávky technológií a ďalších nízkopodlažných vozidiel skomplikovala covidová situácia a robíme maximum pre skrátenie čakacích lehôt,“ vysvetľuje mesto v príspevku.

Titulná fotografia: záber autobusu na zastávke Dončova. Zdroj: Anna Zábojníková 

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentkou žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Po stáži v sekcii zahraničného spravodajstva denníka SME ma viac zaujíma domáce dianie, aj v regióne, ktorý mi je už štvrtý rok prechodným domovom.