Basketbalistky nestačili na majstrovské Košice

Ak by Ružomberok vyhral, nielen že by zlomil negatívnu, teraz už 21 zápasovú sériu bez víťazstva s Košicami, ale reálne by sa dostal do hry o druhé miesto v tabuľke.

Odhliadnuc od prvej štvrtiny – Ružomberok ju vyhral 23:22 – a neúnavného hlasitého výkonu fanúšikov, bol to v sobotu smutný večer v Koniarni. Košice ukázali svoju triedu a potvrdili, že keď sú v pohode, nemajú na Slovensku reálneho súpera.

Už po vyhratej štvrtine bolo zle

Tréner Suja tušil, že je zle, paradoxne už po vyhratej prvej štvrtine.

„Absolútne sme nespolupracovali a nekomunikovali v obrane, všade sme boli neskoro, vôbec sme nehrali takticky. Kompenzovali sme to dobrým útokom, ale bolo jasné, že takú potenciu celý zápas neudržíme,“ hovoril smutný Juraj Suja po zápase.

Už v druhej štvrtine zaostali basketbalistky o desať bodov a rovnaká strata prišla aj v tretej desaťminútovke. Kým obrana nedokázala zachytiť košické akcie, v útoku sa zase dievčatá nevedeli bodovo presadiť.

„Ukázali svoju rutinu a nás vyzliekli donaha. Presvedčili sa aj naše nové tváre, že toto je tím, ktorý trestá každú chybičku a pritom sám ich robí minimum. Celé si to poriadne s pomocou videa rozoberieme, ale hlavne musíme my hrať inak. Vieme, že sme zaostali za svojimi možnosťami v obrane aj v útoku,“ hodnotil nevydarené stretnutie Suja.

„Dnes rozhodla obrana. Od druhej štvrtiny sme ju výrazne zlepšili. V útoku sme hrali rozumne. Možno si Ružomberok nezaslúžil takú krutú prehru, ale my sme si zaslúžili za tento výkon vyhrať,“ hovoril ešte s diplomatickou úctou košický tréner Peter Jankovič.

Sklamané zostali aj hráčky

Košice boli silnejšie aj na lavičke. Kým Jankovič použil jedenásť hráčiek, z čoho deväť bodovalo, Suja mal v hre len osem a bodovalo šesť. Na ihrisko sa nedostali Alexandra Belušová ani Alica Moravčíková. Predstavila sa nová pivotka, Američanka Ariel Buttsová.

„Je vidieť, že je tu len druhý deň. Nemá ešte dostatok tréningov. Trh je však obmedzený a sme radi, že sa nám podarilo po odídený Brownovej a zranení Janoščíkovej niekoho získať. Potrebujeme druhú kvalitnú pivotku, v zápasoch aj na tréningoch, aby sme sa mohli posúvať,“ komentoval Suja príchod novej hráčky.

Ruža zaostala v doskokoch (25:42) aj v úspešných trojkových pokusoch (1:6). Kanaďanka Taijah Campbellová to však celé nevidí až tak zle.

Mali sme aj sami od seba mali väčšia očakávania. Vždy ideme na ihrisko, že chceme vyhrať, ale dnes jednoducho nebol náš deň. Ale nejdeme teraz preto vešať hlavy. Áno, Košice ukázali, že sú veľmi dobré, ale my sme tu preto, aby sme tiež niečo dokázali a na tom musíme neúnavne stále pracovať. Máme pred sebou dva mesiace a určite chceme dokázať viac,“ hovorila pivotka Campbellová , ktorá za dva roky na Liptove neokúsila radosť z víťazstva nad týmto súperom.

Extraligová nadstavba o titul pokračuje už v sobotu, 24. februára ďalším kolom. Do Ružomberka príde Poprad, v ktorého drese hrá aj niekdajšia kapitánka MBK Lucia Kupčíková.

 

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 54:78 (23:22,11:21,6:16,14:19)

MBK Ružomberok: Walker-Kimbroughová 21, Ellenbergová 11, Campbellová 10, Mištinová 6, Bozókiová 4 (Kováčiková 2, Yatskovetsová 0, Buttsová 0)

Good Angels Košice: Morrisová 23, Jurčenková 13, Páleníková 10, Žirková 9, Petersová 4 (Šarauskaitéová 7, Deptová 6, Stehlíková 4, Theinerová 2, Bálintová 0, Blanárová 0)

Trestné hody: 13/18 – 8/9, Fauly: 16 – 21, Trojky: 1 – 6

Autor fotografií – Rudolf Maškurica, Zdroj: mbkruzomberok.sk

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.