Bešeňová po bojovnom výkone podľahla favoritovi

Bešeňová poriadne potrápila nováčika III. ligy. Foto: OŠK Bešeňová/Facebook

Futbalisti OŠK Bešeňová prehrali v stredu 30. augusta v rámci 2. kola Slovnaft Cupu so Starou Ľubovňou 2:3. Malebná obec z Liptova držala krok s treťoligistom celý zápas.

Bešeňovci začali púť v národnom pohári v liptovskom derby proti Likavke. Účastník VI. ligy favorita poriadne potrápil, no napokon sa z najtesnejšieho triumfu tešila Bešeňová, ktorá zvíťazila 1:0.

Úvodným kolom prešla bez problémov Stará Ľubovňa. Tá sa predstavila v Tvrdošíne (IV. liga), pričom svojho súpera nešetrila a deklasovala ho 5:1.

Dva góly v rozpätí troch minút

Na zápas v „termálnej“ obci bolo napriek nevľúdnemu počasiu zvedavých 250 divákov. Tí videli mimoriadne zaujímavý duel, v ktorom padlo až 5 gólov.

Súboj začala lepšie Bešeňová, ktorá sa v 17. minúte ujala vedenia po premenenej jedenástke bývalého futbalistu „Ruže“ Petra Masla1:0. Radosť domácich však netrvala dlho. Už o tri minúty bolo skóre vyrovnané, keď sa presadil Peter Imrich1:1. V prvom polčase už gól v Bešeňovej nepadol a tak domáci štvrtoligista hral nerozhodne so Starou Ľubovňou.

Góly exružomberčanov

Začiatok druhej 45-minútovky bol pre domácich ako zo zlého sna. Hneď v jeho úvode totiž inkasovali gól od niekdajšieho hráča MFK Ružomberok Filipa Serečina1:2.

Bešeňovú rýchly gól ale nepoložil na kolená a o pár minút bol stav znova vyrovnaný. Strelcom druhého gólu domácich bol opäť Peter Maslo (2:2). Favorit z východu po inkasovaní prestriedal, pričom na ihrisko poslal v rozpätí niekoľkých minút štyroch nových hráčov.

O výsledku rozhodol legionár

Práve striedajúci hráč hostí rozhodol o ich tesnom triumfepostupe do ďalšieho kola. V 75. minúte uzavrel skóre stretnutia poľský hráč Szymon Wojciech Majeran2:3. Bešeňovci po góle vystriedali troch hráčov, no vytúžený tretí gól sa im nepodarilo streliť. OŠK Bešeňová napokon prehrala po bojovnom výkone so Starou Ľubovňou tesne 2:3.

Uplynulú stredu (23. augusta) si postup do 3. kola Slovenského pohára vybojoval MFK Ružomberok, ktorý zdolal ŠK Dynamo Diviaky 4:0. Naopak, futbalisti OŠK RENOP Liptovská Teplánepokračujú v národnom pohári, keď po fantastickom výkone podľahli Žiline tesne 1:2.

2. kolo Slovnaft Cup:

OŠK Bešeňová – Stará Ľubovňa Redfox Football Club 2:3 (1:1)

/Stará Ľubovňa Redfox FC postúpila do 3. kola Slovenského pohára/

Góly: 17. a 54. Maslo (prvý z 11 m) – 20. Imrich, 46. Serečin, 75. Majeran. Žlté karty: Haščák, Bučko. Rozhodovali: Dzivjak – Jekkel, Tůma. Diváci: 250.

OŠK Bešeňová: Pažítka – Bartoš, Kompiš, Hazucha (75. Šimo), Fula, Janiga (30. Baďo), Teličák, Kapláň, M. Kalanka (75. Hutník), Maslo (75. Vrtich), J. Kalanka (55. Olos).

Stará Ľubovňa Redfox FC: Regitko – Rindoš, Karaš, Serečin (85. Kaleta), Bomba (58. Vojtek), Tináth (67. Majeran), Bučko, Witek, Rečičár (58. Turlík), Haščák, Imrich (67. Kuc).

ŠK Dynamo Diviaky – MFK Ružomberok 0:4