Bezgólový úvod sezóny. Ružomberskí futbalisti remízovali so Senicou

V sobotu 24. júla vstúpil MFK Ružomberok do nového ročníka Fortuna ligy domácim zápasom so Senicou.

V 4. minúte pohrozil Duda, lenže jeho hlavička smerovala nad domácu bránu. Potom sa prihlásili o slovo Ružomberčania, ale dlho sa nedostávali do výraznejšej šance na skórovanie. V 19. minúte si Takáč pri zahrávaní rohového kopu vymenil loptu s Regálim a poslal center na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ tiesnený Madleňák nedokázal upratať loptu do siete. O osem minút neskôr Takáč poslal center z ďalšieho rohového kopu na hlavu Jána Masla a ten namieril tesne vedľa. Duel sa napokon skončil remízou 0:0. 

Foto: Rudolf Maškurica.

„Sme nešťastní, že sme súpera, ktorý hral organizovane, nezlomili. Vypracovali sme si tlak, držanie lopty, neboli sme nejakí adresní čo sa týka striel a nepremenili sme štandardné situácie. Musím povedať, že chalani nechali na ihrisku všetko. Chýbala nám kvalita či už centrovaných lôpt alebo rozmiestnenie priestoru v pokutovom území, kde sme finálnu prihrávku nevedeli prihrať, aby sme sa dokázali dostať do zakončenia. Chalani sa presadzovali v krajných vertikálach, lenže efekt, čo sa týka našich šancí, nebol,“ povedal tréner Ružomberka Peter Struhár.

Pavel Šustr (tréner Senice): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Súpera som videl hrať doma v poslednom zápase. Vedeli sme, že to nebude jednoduché a vzhľadom k tomu, že sme v štádiu, že skladáme tím, v podstate ešte cestou sem sme v autobuse nevedeli, ktorí hráči budú môcť nastúpiť, musím povedať, že náš výkon čo sa týka defenzívy a pracovitosti bol v poriadku. Čo sa týka futbalovosti, tam ešte máme rezervy. Na druhej strane si myslím, že sme súpera nepustili do žiadnej stopercentnej šance. Samozrejme stále hrozil zo štandardných situácií. Keď to v krátkosti zhrniem, pre nás je bod odtiaľto veľmi cenný,“ povedal tréner Senice Pavel Šustr.

Zdroj: MFK Ružomberok. Titulná fotografia: Rudolf Maškurica.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť