Budovanie parkoviska s križovatkou do areálu Mondi SCP obmedzí dopravu

Jazdné pruhy na ceste I/18 pri Štiavničke budú od 6. apríla do 28. mája zúžené. Počas dvoch májových víkendov sa premávka pustí len v jednom jazdnom pruhu.

Pri vstupe do Mondi v blízkosti odbočky na Štiavničku budujú parkovisko pre nákladné vozidlá. Zlepšiť sa tak má logistika i prístup do závodu.

„Nové parkovisko s kapacitou približne 90 miest zlepší logistiku pri vstupe do závodu súvisiacu aj s novým papierenským strojom PS 19 a zabezpečí bezproblémový chod na cestách v okolí závodu,“ informovala komunikačná manažérka spoločnosti Mondi SCP Martina Piláriková.

V rámci projektu zasiahne aj cesty 1/18, na ktorú sa napojí parkovisko novou križovatkou. Vodičov tak na výjazde z Ružomberka čakajú dopravné obmedzenia.

Termíny obmedzení:

  • 06. apríl – 28. máj 2021 – obmedzenie premávky (zúžené jazdné pruhy)
  • 08. – 09. máj 2021 a 25. – 26. máj 2021 – uzávierka jedného jazdného pruhu

Od 6. apríla do 28. mája bude trvalé obmedzenie premávky. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline, zúžia pri stavbe križovatky jazdné pruhy na šírku minimálne 2 x 3 metre.

Okrem tohto obmedzenia však vodičov čaká aj uzávera jedného jazdného pruhu počas dvoch víkendov. „Cestná premávka bude v čase frézovania a pokládky vedená vo voľnom jazdnom pruhu,“ pripomenula hovorkyňa krajskej polície Gabriela Kremeňová.

„Počas dvoch májových víkendov, a to 8. – 9. mája a 15. – 16. mája 2021 bude kvôli frézovaniu a asfaltovaniu cesty uzavretý jeden jazdný pruh (v smere z Liptovského Mikuláša do Ružomberka),“ spresnila Piláriková s tým, že vtedy bude premávka regulovaná náležite poučenými pracovníkmi.

„Polícia žiada účastníkov cestnej premávky o zvýšenú pozornosť v tomto úseku, trpezlivosť, ohľaduplnosť  a dôsledné rešpektovanie dopravného značenia, respektíve osôb riadiacich premávku,“ povedala Kremeňová.

Titulná fotografia: Areál Mondi SCP s priľahlou cestou 1/18. Foto – Juraj Brezáni

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.