Cestu do finále spred roka nezopakujú. Ružomberčania vypadli v osemfinále Slovenského pohára

Dunajská Streda zdolala Liptákov v osemfinále Slovnaft cupu 3:1. Ružomberčania sa tak budú plne sústrediť na fortunaligovú skupinu o udržanie.

Ako opisuje oficiálny portál futbalového klubu zo Žitného ostrova, osemfinálový zápas medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou, ktorý sa odohral na neutrálnej pôde vo Zvolene, mal všetko. Dážď, slnko, vietor aj sneh.

Ružomberčania však ťahali za kratší koniec. Za Dunajskú Stredu sa gólovo presadili Taiwo, Divkovič a Kružliak. Na konečných 3:1 skorigoval Martin Regáli.

„V prvom polčase mala Dunajská Streda prevahu, ktorú využila do dvoch gólov po našom nedôraze v osobných súbojoch. V druhej polovici stretnutia sme sa už súperovi vyrovnali. Mali sme nebezpečné situácie, ktoré sme však nepremenili a nakoniec sa zrodil výsledok, ktorý je pre nás smutný a pre súpera zaslúžený, pretože Dunajská Streda bola dnes lepšia,“ zhodnotil po zápase tréner Ružomberka Ján Haspra.

Najbližšie nastúpi Ružomberok na zápas so Senicou 10. apríla. Výkop je na programe o 17:00.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 3:1 (2:0)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, Maslo, Luka (55. Mrva), Filinský – Luterán (46. Regáli), Múdry (46. Kochan), Zsigmund – Macejko (55. Gerec), Boďa, Kubík (62. Madleňák)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Beskorovainyi, Balić (64. Njie), Moumou (75. Andzouana), Friede, Kružliak, Taiwo (64. Nicolaescu), Divković (75. Blackman), Davis, Nebyla (80. Müller)

Góly: 87. Regáli – 34. Taiwo, 40. Divković, 66. Kružliak

Žlté karty: 18. Luka, 71. Kochan – 28. Sommer, 60. Davis, 89. Njie

Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Ferenc

Foto – Lelkes Ernő

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.