Cez víkend sa mení zimný čas na letný, zmena ovplyvní vlaky prechádzajúce cez Ružomberok

V noci zo soboty na nedeľu si pospíme o hodinu kratšie. Štandardný stredoeurópsky čas sa zmení na letný. Posun času ovplyvní aj vlakové spoje, ktoré budú v tom čase prechádzať cez Ružomberok.

Zo soboty 25. marca na nedeľu 26. marca o druhej hodine ráno dôjde k zmene zimného času na letný, ručičky na hodinkách sa posunú o hodinu dopredu a budú ukazovať 3:00 hod. Na konci víkendu bude zapadať slnko až okolo pol ôsmej večer.

Zmena sa dotkne troch vlakov

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v pondelok 20. marca informovala, že prechod zo zimného na letný čas sa dotkne troch vlakov. Týka sa to nočných rýchlikov EN 442 SLOVAKIA Humenné – Praha hl. n., R 614 ZEMPLÍN Humenné – Bratislava hl. st. a R 615 ZEMPLÍN Bratislava hl. – Humenné.

Dotknuté nočné vlaky:

  • EN 442 SLOVAKIA (Humenné 19:30 – Praha hl. n. 7:38) – v Ružomberku bude o 0:42 h,
  • R 614 ZEMPLÍN (Humenné 21:51 – Bratislava hl. st. 5:33) – v Ružomberku bude o 2:05 h,
  • R 615 ZEMPLÍN (Bratislava hl. st. 22:57 – Humenné 6:33) – v Ružomberku bude o 2:23 h.

,,Vlaky premávajúce v tejto dobe tak prídu do konečnej stanice o hodinu „neskôr“, reálne však bude čas jazdy zodpovedať tomu, ktorý je uvedený v cestovnom poriadku,“ informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč s tým, že na tratiach susedných železníc budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 3:00, pôjdu už podľa letného času.

Zdroj: ZSSK

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.