Covid automat: Ružomberský okres bude obklopený oranžovými

Hoci si Ružomberok udržiava priaznivé čísla, ak sa bude epidemiologická situácia v okolitých okresoch naďalej zhoršovať, doplatí na to aj Ružomberok.

Od budúceho pondelka prejde na Covid automate do oranžovej fázy väčšina Slovenska. Ešte prísnejšie opatrenia začnú platiť v desiatich červených okresoch. Ružomberok ostáva naďalej zelený, bude však obklopený oranžovými okresmi.

Na zafarbenie okresu vplýva už aj očkovanosť ľudí nad 50 rokov. Ak je viac než 65-percentná, opatrenia sa zlepšujú o stupeň, ak 75 percent, tak o dva. Okresy s lepšou zaočkovanosťou starších ľudí by tak mali byť „ušetrené“ od horších farieb automatu.

Hoci si Ružomberok udržiava priaznivé čísla, ak sa bude epidemiologická situácia v okolitých okresoch naďalej zhoršovať, doplatí na to aj Ružomberok. Ak sa totiž niektorý zo susedných okresov prepne do červeného stupňa, ružomberský okres sa automaticky zmení zo zeleného na rizikovejší. Podľa nových podmienok totiž medzi okresmi nesmie byť rozdiel na Covid automate viac ako jeden stupeň.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.