Cyklokrosár Matej Ulík má tretí titul majstra Slovenska

Matej Ulík na trati majstrovstiev Slovenska v cyklokrose v Šamoríne. Foto: archív M. Ulíka.
Rodák z Liptovskej Osady a profesionálny cyklistický pretekár získal ďalšie zlato. Je to jeho v poradí už tretí titul majstra Slovenska v cyklokrose. Na šampionáte boli úspešní aj ďalší pretekári z dolného Liptova. Zlato vo svojich kategóriách získali Milan Jánošík a Petronela Bystričanová, bronz si vybojoval Ladislav Kandera.

V nedeľu 12. decembra sa v Šamoríne konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v cyklokrose. Slovenský zväz cyklistiky (SZC) sa vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu rozhodol zmeniť miesto organizácie majstrovstiev Slovenska v cyklokrose z Trnavy do Šamorína, do priestorov Karanténneho tréningového centra pre vrcholový šport. Kvôli súčasným proti pandemickým opatreniam sa tento raz preteky uskutočnili bez diváckej podpory.

Šampionátu sa zúčastnil aj cyklista Matej Ulík, ktorý je už štvrtú sezónu členom českého klubu Expres CZ Tufo Team Kolín. Jeho zanietenie a súťaživosť ho v nedeľu priviedli k víťazstvu, vďaka čomu si domov odniesol ďalší titul. Momentálne má na konte tri tituly majstra Slovenska v cyklokrose. Dosiahol tak na pomyselný zlatý hetrik, pretože trikrát za sebou sa stal slovenským šampiónom.

Neodradili ho ani zdravotné problémy

Príprava M. Ulíka na preteky nebola jednoduchá, postihli ho zdravotné problémy. Choroba napokon úspešne ustúpila a Matej tak mohol opäť sadnúť na bicykel a vybojovať si tretí titul majstra Slovenska.

Jeho najväčším konkurentom bol Martin Haring z Dukly Banská Bystrica. Spočiatku sa zdalo, že ich jazda je vyrovnaná, ale vďaka šikovnosti si Matej nadbehol desať sekúnd. Neskôr jeho náskok rástol. Martin Haring nakoniec skončil až tretí, so stratou 1:18 min.

Zlato získali aj Milan Jánošík (KNAC Ružomberok) v kategórii masters „C“ a medzi ženami – veteránkami Petronela Bystričanová (ŠKC Liptovská Lúžna). Bronz si vybojoval Ružomberčan Ladislav Kandera. Nepopulárne 4. miesta obsadili aj ďalší traja pretekári z dolného Liptova – medzi juniormi Ján Vierik a seniori Marek Bystričan a Jaroslav Ulík.

Z výsledkov Majstrovstiev SR v cyklokrose:

Muži elite: 1. M. Ulík (Expres CZ Tufo Team Kolín/Liptovská Osada) 58:01, 2. Vozár (ŠK Železiarne Podbrezová) 58:23, 3. Haring (Dukla Banská Bystrica) 59:19, juniori: 1. Schwarzbacher (ŠK Železiarne Podbrezová) 43:18, 4. Vierik (OŠK Tatran Liptovská Osada) 47:31, muži – masters „A“: 1. Barényi (Trek KCK Oslany) 29:52, 4. M. Bystričan (ŠKC Liptovská Lúžna) 32:56, masters „B“: 1. R. Glajza (CK CykloGlajza Banská Bystrica) 31:10, 4. J. Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada) 37:18, masters „C“: 1. M. Jánošík 34:52, 3. Kandera 38:32 (obaja KNAC Ružomberok), ženy masters: 1. P. Bytričanová (ŠKC Liptovská Lúžna) 31:56.

Mám vyštudovanú masmediálnu komunikáciu. Počas školy som pôsobila ako moderátorka v lokálnom rádiu, kde som mala svoju reláciu. Okrem rozprávania do mikrofónu a písania príbehov, rada pomáham aj "handmade" výrobcom so sociálnymi sieťami a prezentáciou na internete. V RK Magazíne pracujem ako redaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk. Milujem dobrodružné cestovanie, prechádzky v prírode, varenie a dobrú knihu pri káve.