Ďalšia havária na vodovodnom potrubí

Vodárenská spoločnosť Ružomberok oznamuje, že vo štvrtok 9. februára bude na Ulici Žilinská cesta (od Tesca smer Černová) a Hrabovská cesta (od Shell po Hotel Áčko) v čase od 8.00 hod. do odstránenia poruchy obmedzená dodávka vody. Dôvodom je havária na vodovodnom potrubí.

,,Prosíme obyvateľov, aby sa zásobili vodou. Na miesto bude pristavená cisterna s pitnou vodou, ktorá bude pravidelne dopĺňaná,” informuje mesto Ružomberok na sociálnej sieti.

Nejde o nič nezvyčajné

,,Ako ste si iste všimli, v poslednom období zaznamenáva ružomberská Vodárenská spoločnosť viacero porúch. Nejde o nič nezvyčajné, každá vodárenská spoločnosť a každé sieťové odvetvie eviduje v zimnom období väčšiu poruchovosť na svojich podzemných zariadeniach (napr. bodové vady materiálu, zlomené potrubia pod kanalizačnou prípojkou a pod.),” upozorňuje Ľubomír Kubáň, primátor mesta Ružomberok.

Podľa neho je dôvodom geológia pôdy. ,,Zem je v tomto čase menej stabilná a dochádza k jej pohybu. Najviac je to viditeľné v zimnom a jarnom období, kedy je pôda podmočená,” dodáva primátor.

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok, FB/Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.