Ďalšia stovka na konte Ružomberčaniek. Šamorín pokorili vysoko na ich palubovke

Ružomberské basketbalistky zvíťazili v sobotu 23. októbra na palubovke Šamorína. Po zápase s Popradom opäť aj tento raz prekročili hranicu sto strelených bodov.

Do Šamorína vycestovalo kvôli zraneniam iba 9 hráčok Ružomberka, ani to im však nezabránilo vo výhre. Citeľnú stratu prežívajú „Žabky“ najmä z dôvodu zranení opôr Stašovej a Graysovej.

Od úvodu prvej štvrtiny sa ujali vedenia Ružomberčanky. Aj napriek menšiemu počtu hráčok na lavičke sa podarilo Ružomberčankám vyhrať prvú štvrtinu 19:29.

V druhej štvrtine ružomberská obrana zavrela pred domácimi hráčkami dvere a dovolila im skórovať iba 9 bodov. Naopak ružomberské basketbalistky skórovali 24 bodov, čím si vytvorili dostatočný náskok a o ďalší priebeh zápasu sa nemuseli až tak strachovať.

Po polčasovej prestávke začali vysoký náskok Šamorínčanky sťahovať, no „Žabkám“ sa podarilo vždy odpovedať a opäť sa dostať do hernej pohody. Po tretej štvrtine viedli basketbalistky už o 40 bodov za stavu 40:80.

V štvrtej štvrtine opäť zamkli ružomberské basketbalistky obranu a inkasovali už iba 5 bodov. Úspešná strelecká štvrtá štvrtina im však zabezpečila prekročenie hranice 100 bodov. Aj napriek užšej rotácii sa Ružomberčankám podarilo zvíťaziť vysoko 45:104.

25 bodmi sa blysla kapitánka Praženicová, 21 bodov pridali Buknová a Havranová. Najbližší zápas odohrajú Ružomberčanky už v stredu 27.10. v Madride v rámci FIBA Eurocupu proti španielskemu Estudiantes.