Dávid Palguta víťazom v Osrblí

Zaznamenal premiérové prvenstvo v behu na lyžiach v rámci pretekov Slovenského pohára pre Športový klub SKI Ružomberok.

Osrblie bolo dejiskom 17. ročníka Memoriálu Jozefa Michalecha a Gustáva Schlanka v sobotu 18. februára. Podujatie je súčasťou Slovenského pohára Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) v behu na lyžiach v kategóriách žiactva, dorastu, juniorov, dospelých a veteránov.

„Počas dňa panovali náročné podmienky, keďže po výdatnom daždi a oteplení bola trať premočená a špinavá,“ povedal Ľuboslav Palguta predseda Športového klubu (ŠK) SKI Ružomberok, ktorý mal zastúpenie v troch kategóriách – Mladší žiaci 2011, Mladší žiaci 2012+ a Veteráni D.

„V najmladšej kategórii sa postavil na štart trate dlhej 1,5 km Maroš Glemba, pre ktorého to boli prvé preteky v seriáli bežeckého lyžovania a v silnej konkurencii 27 bežcov sa umiestnil na peknom 14. mieste, doplnil pre RK Magazín Ľ. Palguta.

Premiérové víťazstvo v kategórii žiakov

V kategórii žiakov, narodených v roku 2011, sa na štart pretekov s hromadným štartom postavili Dávid PalgutaMatúš Plaskúr, ktorý sa výborne popasoval s náročnými podmienkami a dobehol do cieľa na 8. mieste.

„Premiérovým víťazstvom v Slovenskom pohári v behu na lyžiach pre náš klub v kategóriách žiactva nás prekvapil Dávid Palguta, ktorý na trati dlhej 1,5 km klasickou technikou nenašiel premožiteľa a v Osrblí sa postavil na najvyšší stupienok vo svojej kategórii,“ informoval predseda ŠK SKI Ružomberok.

V kategórii Veteráni D reprezentoval ružomberský klub Vladimír Vician. Pretekal na trati v dĺžke 5 km, ktorá sa bežala voľnou technikou. Umiestnil sa na peknom 3. mieste.

Fotogaléria

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.