Dlhé čakanie skončilo. Ružomberok vyhral prvý ligový zápas pod novým trénerom

Ružomberčania si pripísali prvú ligovú výhru od začiatku októbra. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v piatok 24. novembra stretnutie 15. kola Niké ligy.

V chladnom počasí si cestu na štadión našlo 656 divákov. Tí sa síce dočkali iba jedného regulárneho gólu, no v sieti hosťujúceho mužstva. Pod Čebraťom to nebol na ťažkom teréne oku lahodiaci futbal, avšak so šťastným koncom pre domáci tím.

Od úvodu boli o niečo aktívnejší Trenčania, ktorí už v 4. minúte mohli otvoriť skóre, lenže proti bol ružomberský brankár Tomáš Frühwald. Domáci dali o sebe prvýkrát vedieť v 17. minúte, keď z hranice šestnástky vystrelil Alexander Selecký, no jeho pokus zneškodnil hosťujúci brankár Michal Kukučka na rohový kop. O 10 minút sa už ale oranžoví tešili z gólu, keď sa po prihrávke Martina Chriena presadil zo stredu veľkého vápna Samuel Lavrinčík1:0.

V permanencii bol videoasistent

Po zmene strán pokračoval bojovný futbal, avšak dlhé minúty sa na štadióne nič vážnejšie neudialo. V 73. minúte síce Liptáci skórovali zásluhou Martina Boďu, lenže gól bol po preverení systémom VAR neuznaný.

Trenčania postupom času zvyšovali svoj tlak, avšak vytúženého gólu sa nedočkali. Najbližšie k nemu bol v 94. minúte Jude Sunday, no jeho strelu výborným zákrokom zneškodnil domáci brankár. Ružomberčania naplno zabodovali po štyroch stretnutiach, pričom si pripísali prvý ligový triumf pod novým trénerom.

Najbližší duel odohrajú ružomberskí futbalisti v stredu 29. novembra o 16:00 h, keď na svojom štadióne privítajú v rámci osemfinále Slovnaft Cupu druholigové FK Pohronie. V lige sa najbližšie predstavia na pôde majstrovského Slovana Bratislava (nedeľa 3. december o 17:30 h).

Liptáci nastúpili na prvý duel po reprezentačnej prestávke. Foto: Rudolf Maškurica

Hlasy trénerov

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Predpokladali sme, ako sa zápas bude vyvíjať a vedeli sme, akým spôsobom môžeme uspieť. Určite to bolo zodpovednou defenzívou, kompaktnosťou a pracovitosťou celého tímu v strednom bloku, čo sa aj darilo. My sme potrebovali bodovať. Neuznaný gól s nami trochu zamával a súper si vytvoril dve nepríjemné príležitosti. Aj lepšie tímy dokazujú, že stretnutia sa dajú vyhrať v strednom či nízkom bloku.

Ilija Stolica, tréner AS Trenčín: „Nechcem sa vracať k zápasu, nechcem ho ani analyzovať, chcem ho čo najskôr vymazať. Vyzýval som hráčom, aby robili to, na čo sa v tréningu zameriavame. Chceli sme hrať futbal, čo sa nám nedarilo. Ihrisko bolo naozaj vo veľmi zlom stave. Pre oba tímy bolo rovnaké, avšak je rozdiel, či bránite alebo útočíte.

Niké liga – 15. kolo:

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 27. Lavrinčík. Žlté karty: Smetana (tréner Ružomberka), Chrien, Luterán, Zsigmund – Bariš. Rozhodovali: Kružliak – Jekkel, Štofik. Diváci: 656.

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo, Gabriel, Luterán, Múdry (84. Chobot), Zsigmund, Lavrinčík, Selecký (84. Tučný), Hladík (64. Šefčík), Chrien (68. Boďa).

AS Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský, Bariš, Ibrahim, Gajdoš (70. D. Hollý), Gong (86. Akila), Kupusović (86. Sunday), Soares.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:2

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0

MŠK Žilina – FC Košice 1:0

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:2