Famózni ružomberskí futbalisti zvíťazili aj v Michalovciach. O výhre rozhodol Fabiš

V sobotu 4.decembra nastúpili ružomberskí futbalisti na 17. kolo Fortuna ligy. Ich súperom bol Zemplín Michalovce, ktorého porazili na jeho štadióne 0:3.

Ružomberčania sa od začiatku zápasu museli vysporiadať bez najlepšieho strelca tímu Martina Regáliho, ktorý dostal stopku na 1 zápas za 5 žltých kariet. Už v 6. minúte sa dostal po peknej kombinačnej hre tímu do šance Fabiš, ktorého tečovaná strela skončila v sieti domáceho tímu – 0:1. V 31. minúte sa dostali do veľkej šance domáce Michalovce, no Marcinovu prihrávku v šestnástke nestihol zužitkovať Trusa.

Hneď na to sa dostali do šance hráči „Ruže“. Po krásnom centri Fabiša z pravej vertikály sa dostal do šance Šefčík, ktorý neváhal a loptu upratal za brankára domácich – 0:2. Šancu na zníženie náskoku súpera domáci nevyužili a do polčasovej prestávky šli Ružomberčania za pohodlného stavu 0:2.

V druhom polčase si chceli Ružomberčania najmä udržať náskok pred súperom. Viac menej medzi šestnástkový futbal okorenil v 58. minúte peknou delovkou k vzdialenejšej žrdi domáci Kanu, jeho strelu však zastavil hvizd rozhodcu pre postavenie mimo hry. V 64. minúte spadol v šestnástke domácich Boďa, no penalta nariadená nebola.

Aj napriek viacerým patáliám nestratili Ružomberčania ani bod

V 82. minúte vystrelil Mrva z takmer 40 metrov, jeho prudkú a presnú strelu však zneškodnil brankár Száraz. V 84. minúte sa dostali hostia z Ružomberka k priamemu kopu, ktorý zahrával Takáč. Jeho center však nenašiel adresáta a loptu získali domáci Zemplínčania. V 90. minúte sa po priamom kope Takáča dostal k strele zblízka osamostatnený Mrva, ktorý neváhal a zvýšil náskok Ružomberka – 0:3. Do konca zápasu sa už nič vážne nestalo a Ružomberčania sa tak mohli začať tešiť zo zisku dôležitých troch bodov.

Hlavný tréner Peter Struhár s asistentom Petrom Tomkom majú v posledných zápasoch menšie problémy so skladaním zostavy. Krátkodobé straty v podobe opôr základnej zostavy Jána Masla, Martina Rymarenka, Martina Regáliho a stratu z dôvodu zranenia Mareka Zsigmunda však poznať v sobotnom zápase nebolo a so súperom si poľahky poradili 0:3.

Ružomberčania do bodky splnili taktické pokyny trénera, ktoré robili Michalovčanom značné problémy. ,,Do zápasu sme išli s cieľom hrať fyzický a nátlakový futbal. Chlapci to do bodky splnili. Mali sme nejaké problémy v zostave, ale chlapci, ktorí nastúpili na miesto Regáliho či Masla mi v pozitívnom zmysle zamotali hlavu do budúceho zápasu. Fyzickým futbalom sme robili veľké problémy domácim hráčom,“ povedal po zápase trénera MFK Ružomberok Peter Struhár.

Bezchybný výkon defenzívy

Ružomberčania štatisticky aj výsledkovo zápas zvládli a súpera k ničomu nepustili, čo potvrdil aj spokojný tréner: „Vyhrávali sme hlavičkové aj bežecké súboje a z toho pramenili naše šance. V útočnej hre sme predviedli kvalitu. V druhom polčase sme zápas kontrolovali a vyšperkovali to tretím gólom. Súper sa snažil niečo vytvoriť, ale pramenila z toho iba jedna hlavička, ktorá išla mimo brány,“ dodal k zápasu Struhár.

Za zmienku stojí jednoznačne bezchybný výkon defenzívy, ktorá nepustila domácich Zemplínčanov do vyloženej šance. V strede poľa kraľoval opäť Dalibor Takáč, ktorý si pripísal piatu a šiestu asistenciu na gól v sezóne.

Ružomberčania majú na jar už takmer istú skupinu o titul. Svojím jednoznačným výkonom to potvrdili v zápase proti Michalovciam a Trnave. Dôležité však bude pre nich aj naďalej pokračovať v nastolenom víťaznom trende a získavať čo najviac bodov na domácich, ale aj vonkajších trávnikoch. Každý jeden bod im môže pomôcť do pohárovej Európy.

Najbližší zápas odohrajú Ružomberčania budúcu sobotu 11. decembra na domácom trávniku proti zachraňujúcim sa Zlatým Moravciam. Úspešnú jesennú časť ukončia záverečným zápasom v MOL Aréne proti Dunajskej Strede 18. decembra.

Titulná fotografia: MFK Ružomberok.