Fenomenálny úspech ružomberských basketbalistiek

Liptáčky čaká šesť kvalitných európskych zápasov. Foto: Rudolf Maškurica

Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali počas týždňa odvetný kvalifikačný zápas o postup do Eurocupu proti Ostrave. Liptáčky nadviazali na víťazstvo z Moravy a v domácom prostredí triumfovali 56:49, vďaka čomu si zaistili účasť v pohárovej Európe. Prinášame zhrnutie, ako duel videli hlavné aktérky.

Zverenkyne Juraja Suju uspeli v úvodnom meraní síl 59:45. V domácej odvete mala tak „Ruža“ k dobru 14 bodov. Liptáčky napokon zvládli aj druhé vystúpenie po výhre 56:49. Družstvo spod Čebraťa ovládlo túto konfrontáciu celkovým skóre 115:94 a po ročnej absencii ho čaká európska jeseň.

Fantastický úspech! Ružomberčanky postúpili do FIBA Cupu

Liptáčky splnili cieľ

Kapitánka MBK Ružomberok Alexandra Buknová bola spokojná s postupom jej tímu do druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. „Som šťastná, veľmi sa teším na Eurocup. Som rada, že sme uspeli, aj keď zápas nebol z našej strany pekný. Úvod stretnutia sme zvládli, ale postupom času sme nehrali tímovo, neboli sme disciplinované. Prehrali sme druhú aj tretiu štvrtinu, čo nebolo v pláne, ale napokon sme vyhrali.“

Líderku „Ruže“ potešilo, že jej družstvo splnilo jeden z cieľov, ktoré si pred sezónou stanovilo: „Prvý polčas sme neodohrali tak, ako by sme si želali, ale momentálne sa pozerám na to, že sme postúpili a splnili cieľ, ktorý sme si dali. Absolvovali sme tvrdú prípravu, je to krásny pocit, keď sa vám vyplatí tvrdá práca. Chcem sa poďakovať svojim spoluhráčkam, teším sa na ďalšiu robotu,“ dodala Buknová, ktorá si v odvete pripísala dve dôležité trojky, ktoré zaznamenala v priebehu minúty.

Húževnatý súper

Pivotku Ostravy Juliu Vydrovú mrzela prehra jej tímu, ktorý bojoval až do záverečného klaksónu. „Začiatok duelu nebol z nášho pohľadu optimálny, pustili sme súpera do vedenia. Druhá desaťminútovka nám vyšla, dotiahli sme sa na Ružomberok. Bohužiaľ, neudržali sme vedenie do konca stretnutia.“  

21-ročná hráčka prezradila aj dôvod, prečo jej zamestnávateľ nebol v odvete úspešný: „Mali sme málo útočných doskokov, nízke percento streľby, nedávali sme jednoduché koše. Nedokázali sme si poradiť s agresívnou obranou súpera,“ skonštatovala Vydrová.

Liga začína

Ružomberské basketbalistky sa predstavia v F-skupine Eurocupu v spoločnosti gréckeho Olympiacosu, tureckého Kayseri a lotyšskej Rigy. Zverenkyne Juraja Suju čaká v skupine šesť zápasov, pričom tri z nich odohrajú na vlastnej palubovke. Úvodný pohárový duel Liptáčky absolvujú 11. októbra v Rige. Doma sa prvýkrát ukážu 19. októbra proti Kayseri.

Okrem toho tento víkend štartuje aj slovenská Niké extraliga, pričom „Ruža“ otvorí nový ročník v nedeľu 1. októbra o 16:00 hod. domácim vystúpením proti BK ŠK UMB Banská Bystrica.

Cez víkend začína basketbalová Extraliga

Rozpis zápasov MBK Ružomberok v Eurocupe:

  • 11. október o 18:00: TTT Riga – MBK Ružomberok
  • 19. október o 17:00: MBK Ružomberok – Kayseri
  • 26. október o 17:00: MBK Ružomberok – Olympiacos
  • 01. november o 17:00: MBK Ružomberok – TTT Riga
  • 22. november o 16:30: Kayseri – MBK Ružomberok
  • 30. november o 17:30: Olympiacos – MBK Ružomberok

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.