Festival zdravia s Dôverou

O meranie základných parametrov zdravia bol v Ružomberku veľký záujem. Foto: Lívia Dvorská
Centrum Ružomberka sa v piatok 10. júna zmenilo na diagnostickú zónu. Zdravotná poisťovňa Dôvera pripravila tradičný Festival zdravia, nielen pre svojich poistencov. Všetci záujemcovia si mohli zadarmo otestovať základné parametre svojho zdravotného stavu.

Odborníci im zisťovali hladinu cukru a cholesterolu v krvi či hladinu stresu. Ľudia si tiež dali zmerať krvný tlak alebo absolvovali vyšetrenie zraku. Mnohí využili možnosť bezplatne zistiť svoju krvnú skupinu. Pripravená bola tiež diagnostika chodidiel a správneho držania tela i krátka uvoľňovacia masáž krku a šije. Nechýbal stánok s virtuálnou realitou, ktorý priťahoval najmä deti. Návštevníci si mohli pozrieť vizualizáciu budúcej nemocnice Bory.

Pani Vieru zaujímalo, akú má krvnú skupinu. Privítala, že mala možnosť zistiť si ju bezplatne a bez dlhého čakania. Foto: Lívia Dvorská

Regionálny riaditeľ pobočkovej siete Dôvery Juraj Malec uviedol, že otestovať si svoje zdravie prišlo približne tisíc záujemcov. Niektorí účastníci prišli cielene, iní sa pristavili po ceste okolo. „Ľudia uvítali, že za krátku dobu, bez toho aby museli čakať u lekára, mohli zistiť svoje zdravotné parametre. Záujem bol najmä o vyšetrenie hladiny cukru a cholesterolu,“ povedal J. Malec.

Pre informáciu uvádzame, že pobočka poisťovne Dôvera v Ružomberku sa presťahovala z centra mesta do budovy novej polikliniky Rozanka na Ulici Zarevúca.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.