Florbalistom sa mestská liga máli. Spravili si už aj pohár

Spoluprácu z Mestskej florbalovej ligy si Centrum voľného čas Elán a florbalový klub Meteníci Likavka preniesli aj do ďalšieho športového podujatia.

Na sklonku januára pripravili v športovej hale T-18 na Plavisku turnaj pre amatérske tímy – Liptovský florbalový pohár.

V Ružomberku organizujeme Mestskú florbalovú ligu, ale v nej môžu hrať aj hráči, ktorí sú registrovaní v rôznych kluboch. Tento turnaj bol urobený iba pre amatérov, hráčov bez registrácie,“ vysvetlil rozdiel medzi pohárom a ligou hlavný organizátor a zároveň mládežnícky tréner v klube Meteníci Likavka Jakub Kubáň.

Na turnaj prišlo šesť družstiev z celého Liptova a jeden tím dokonca až z Prievidze. V skupine sa stretol každý s každým, pričom prvé štyri tímy postúpili do play-off.

Vo finále si proti sebe skrížili hokejky tradičný súperi z Mestskej florbalovej ligy: Ružomberok Gumball a Liptovský Ján.

„Boli sme svedkami pekného a vyrovnaného zápasu, v ktorom si obe družstvá siahli na svoje dno a podali kvalitné výkony. Z celkového triumfu a z putovného pohára sa tešilo nakoniec družstvo Gumballu, po tesnej výhre 2:1.“ opísal priebeh finále organizátor Kubáň.

„Škoda, že florbal nie je ešte viac na očiach verejnosti a nemá tak ani väčšiu finančnú  podporu. Zaslúžil by si ju. Potom by sa v rámci takýchto regionálnych turnajov dalo hrať možno aj o postup na väčšie, celoslovenské turnaje. Alena druhej strane, chuť a vôľa niečo dokázať a urobiť opäť ukázali, že sú najlepším organizátorom. Urobili to výborne a patrí im všetkým vďaka,“ tešil sa Peter Gažo z víťazného Gumball tímu, ktorý počas turnaja neprehral ani jeden zápas.

„Turnaj bol robený zo zámerom, aby si aj neregistrovaný hráči mohli zahrať bez toho, že príde družstvo vyskladané z poloprofesionálnych florbalistov, a tým pádom mal na výhru možnosť dosiahnuť každý. Toto sa nám aj podarilo a najviac ma teší, že sa celý turnaj odohral v priateľskej a bezproblémovej atmosfére,“ ocenil bezkonfliktný priebeh Jakub Kubáň

 

Celkové poradie Liptovského florbalového pohára:

  1. Gumball (Ružomberok)
  2. Liptovský Ján
  3. FBC Wolves (Prievidza)
  4. ŠK PL Legendary (Partizánska Ľupča)
  5. Crusaders (Ružomberok)
  6. Mondi Ducks (Ružomberok)

Titulná fotografia – víťazné družstvo Gumball Ružomberok. Zdroj – Jakub Kubáň.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.