FOTORUŽA pozná celkového víťaza 

Stanislava Pivka za fotografiu Martinček ocenili pri slávnostnom vyhlásení výsledkov fotografickej súťaže Ružomberčania fotografujú 6.

Fotografická súťaž FOTORUŹA už má celkového víťaza. Stal sa ním Stanislav Pivko za fotografiu Martinček, ktorá vyhrala aj 3. kolo súťaže. Cenu nový fotoaparát Fuji  mu v nedeľu 7. novembra počas slávnostného galavečera S RUŽOU V SRDCI v ružomberskej synagóge odovzdal Robo Kolár, konateľ vydavateľstva R PRESS. 

„Na začiatku bol nápad podporiť fotografické umenie v Ružomberku a zachytiť obrazy z nášho mesta. Pre mňa sa počíta len nápad, ktorý sa zrealizuje. Preto som rád, že fotografická súťaž FOTORUŽA sa uskutočnila a má za sebou prvý ročník,“ uviedol R. Kolár pri tejto príležitosti.

„Mám veľa fotiek, teraz som vydal svoj kalendár na rok 2022. Rád fotím prírodu, je to super relax, lebo v práci veľa cestujem. Človek sa prejde na čerstvom vzduchu a príde na iné myšlienky. Milujem naše hory a fotografii sa chcem venovať aj profesionálne. Rád by som sa stal členom Fotoklubu v Ružomberku, kde žijem už štyri roky. Dúfam, že tam teraz vezmú,“ povedal S. Pivko, ktorý pochádza z Martina.

O súťaž FOTORUŽA bol veľký záujem

Nápad založiť fotosúťaž pod patronátom vydavateľstva R PRESS v Ružomberku a s mediálnou podporou mesačníka RK MAGAZÍN a webového portálu rkmagazin.sk sa ukázal byť veľmi dobrý. „Dokazuje to veľký záujem autorov, čo bolo aj naším cieľom – podporiť tvorbu záujemcov o fotografovanie v našom meste a regióne,“ dodal Kolár. 

Do troch kôl fotosúťaže v poslalo 62 autorov svojich 199 fotografií. Do finále odborná porota vybrala 9 fotografií od 7 autorov. Pre zaujímavosť, všetkých kôl sa zúčastnili štyria autori – Dušan Strelka, Pavel Ondrek, Tomáš, Lubelec a Jozef Potocký. Vo fotogalérii si pozrite fotografie, ktoré postúpili do finále. 

Súťaž FOTORUŹA na galavečeri S Ružou v srdci priblížil Róbert Kolár, konateľ vydavateľstva R PRESS. (Jaroslav Moravčík)
Hlavnú cenu fotoaparát Fuji celkovému víťazovi Stanislavovi Pivkovi odovzdal Robo Kolár. (Jaroslav Moravčík)
Autor víťaznej fotografie S. Pivko v debate o fotografovaní s R. Kolárom. (Jaroslav Moravčík)

Na záver krátka rekapitulácia 

V prvom kole s názvom Jar v Ružomberku súťažilo 37 autorov s 88 fotografiami. Odborná porota vybrala za víťaznú fotografiu Filipa Kučáka. Do druhého kola s názvom Ružomberské naj prihlásilo 22 autorov svojich 58 fotografií. Víťazom sa stal Martin Zelinka za fotografiu Kostol sv. Ondreja v odraze. V treťom kole na tému Architektúra v Ružomberku poslalo 20 autorov svojich 58 fotografií. Vyhral S. Pivko s fotografiou Martinček, ktorá sa stala víťaznou aj celej súťaže FOTORUŽA. 

Najúspešnejším autorom fotosúťaze bol Dušan Strelka, ktorý s jednou snímkou sa dostal do finále, zúčastnil sa všetkých troch kôl s 9 fotkami a od porotcov získal spolu za všetky fotografie suverénne najviac bodov (120). Druhý v tomto hodnotení skončil Pavel Ondrek (96 bodov) a tretí bol Tomáš Lubelec (91bodov).

FOTORUŽA je viackolová fotografická súťaž bez účastníckeho poplatku, ktorú organizuje občianske združenie Inštitút RK. Mediálnym partnerom fotografickej súťaže FOTORUŹA je mesačník RK Magazín a web rkmagazin.sk. Fotosúťaž je určená pre každého nadšenca fotografie (amatér či profesionál) bez vekového obmedzenia.

Titulná fotografia: Víťazná fotografia súťaže FOTORUŽA s názvom Martinček autora Stanislava Pivka.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár s dlhoročnou praxou v celoslovenských, regionálnych i komunálnych médiách a mám skúsenosti aj s vydávaním novín. Dlhé roky bol vydavateľom a šéfredaktorom regionálneho týždenníka LIPTOV a šéfredaktorom MY/Liptovské noviny. V súčasnosti som riaditeľom vydavateľstva R PRESS a poverený vedením redakcie RK MAGAZÍN.