Ružomberok nezvíťazil ani v druhom zápase zimnej prípravy

Ružomberok nevyhral ani v druhom prípravnom zápase. Foto: Rudolf Maškurica.

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v utorok 17. januára v druhom prípravnom zápase na sústredení v Maďarsku 0:1 so ZTE FC Zalaegerszeg.

Futbalisti spod Čebraťa otvorili utorňajším zápasom so ZTE FC Zalaegerszeg krátke sústredenie v Maďarsku, kde sa pripravujú na vyvrcholenie jarného boja o ligovú skupinu o titul.

O jediný gól zápasu sa v prvom polčase postaral maďarský celok, ktorý je účastníkom prvej maďarskej ligy, keď loptu za chrbát brankára Krajčírika poslal ružomberský obranca Fabiš – 1:0.

Do druhého polčasu Ruža zlepšila ofenzívu, no ani to im nestačilo na to, aby prekonali brankára Demjéna. Ružomberčanom sa po deväťdesiatich minútach gól streliť nepodarilo a s maďarským Zalaegerszegom prehrali o jeden gól.

Ukončenie sústredenia v Maďarsku

Ružomberskí futbalisti uzavrú svoje krátke sústredenie v sobotu 21. januára zápasom s maďarským druholigovým tímom Szombathelyi Haladás. Výkop zápasu je naplánovaný na 13:00 hod.

V rámci zimnej prípravy ich pred ostrým štartom čaká ešte konfrontácia s poľským druholigovým klubom FC Sasnowiecom a generálka pred ostrým štartom Fortuna ligy s poľským celkom MKS Puszcza Niepolomice. Ligový kolotoč štartuje 14. februára domácim zápasom s MFK Zemplín Michalovce.

Pôjde o mimoriadne dôležitý zápas

Aj napriek tomu, že sa ružomberskí futbalisti nachádzajú na 5. priečke zaručujúcej skupinovú nadstavbu o titul, všetky miestenky ešte rozdané neboli. Do konca základnej časti ostávajú ešte štyri kolá, čo znamená, že v hre je ešte dvanásť bodov, ktoré môžu byť mimoriadne dôležité pre všetky tímy a ich ambície v skupine o titul.

Medzi piatou a desiatou pozíciou je rozdiel iba piatich bodov. Do skupiny, ktorá chce zabojovať o vrchnú šestku sa zapojí určite aj prvý jarný ligový súper MFK Zemplín Michalovce, ktorý stráca na futbalistov Ružomberka iba tri body a zimu prezimoval na 8. priečke.

Následne čaká 17. februára  na ružomberských futbalistov ligový duel v Trnave proti Spartaku a 26. februára krajské derby s MŠK Žilina. Základnú časť uzavrú Ružomberčania domácim zápasom s DAC Dunajská Streda 4. marca. Následne sa ligová tabuľka rozdelí na dve skupiny – skupina o titul a skupina o udržanie, kde sa jej účastníci stretnú v dvojkolovom systéme každý s každým.