Futbalisti MFK Ružomberok sú aj po 7. kole bez prehry, no opäť stratili body v Zlatých Moravciach

V zápase medzi Zlatými Moravcami a Ružomberok sa zrodila už piata remíza „Ruže“ z celkových šiestich ligových zápasov.

Zatiaľ jediným súperom, ktorého hráči Ružomberka zdolali v tejto sezóne je Sereď, s ktorou zvíťazili na štadióne v Trnave 3:2. V zápase so Zlatými Moravcami dokonca viedli o dva góly, no náskok ustrážiť nevedeli a tak si museli body so súperom podeliť.

Od úvodných minút boli hostia v útočnej fáze aktívnejší, kedy do šestnástky súpera mierilo niekoľko nebezpečných centrov. V 17. minúte prihrával zo štandartky Takáč na Kochana, ktorý poslal loptu do šestnástky súpera, kde hlavičkoval Mojžiš, no bránu minul. Po štyroch minútach hry vyskúšal pozornosť domáceho brankára Takáč, no loptu nasmeroval iba do stredu bránky. V 38. minúte sa dostal do obrovskej šance Regáli, no len tesne minul bránu. O minútu neskôr sa po centri Fabiša dostala odrazená lopta k Regálimu, ktorý loptu upratal do siete. Do konca polčasu mal Regáli ešte jednu veľkú šancu, keď nepremenil „samostatný nájazd“ na Kiru.

V 55. minúte našiel Regáli svoju prihrávkou Takáča, ktorý neváhal a zvýšil ružomberské vedenie na 0:2. Po gólovej situácii museli domáci vystriedať svojho brankára Kiru za Lukáča.V 71. minúte poslal prihrávku Čonka na Mondeka, ktorý strelil kontaktný gól na 1:2. V 82. minúte bol aktívnym znova domáci Čonka, keď strelil vyrovnávajúci gól. Hostia z Ružomberka sa na konci zápasu ešte strachovali o výsledok po veľkej šanci Šveca, ktorému sa však po dobrej prihrávke Kyziridisa nepodarilo skórovať. Strenutie sa teda skončilo 2:2.

“Nie sme spokojní, dali sme dva góly, ale máme len bod. Inkasovali sme po ľahkých chybách, domácich sme nakopli. Za stavu 2:0 sme mali dať tretí gól a bolo by po zápase. Ale prišla prvá chyba a tá sa zopakovala,” dodal k dnešnému zápasu tréner hostí Peter Struhár.

Po troch zhodných remízach 0:0 doma, dvoch remízach na vonkajších trávnikoch a jednej výhre je Ružomberok na predbežnej 8. priečke o skóre za Dunajskou Stredou. Ďalší zápas odohrajú Ružomberčania už 15.09.2021 o 15:30 v pohárovom zápase proti štvrtoligovému Kysuckému Novému Mestu.

Autor: Samuel Kozolka
Titulná fotografia: Rudolf Maškurica (archív)

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.