Je to krásny výsledok, povedala ružomberská líderka po vysokej výhre nad majstrom

Basketbalistky MBK Ružomberok zničili v druhom polčase úradujúceho šampióna.

Liptáčky triumfovali vo víkendovom stretnutí 7. kola nadstavbovej časti Tipos extraligy žien nad majstrovskými Piešťanskými Čajkami drvivo 91:69.

Neskutočný zápas. Ružomberok deklasoval po fantastickom druhom polčase majstrovské Piešťany

Dve 25-bodové ťahúnky

Ružomberčanky síce po prvom polčase prehrávali o sedem bodov (39:46), no druhý polčas vyhrali o priepastných 29 bodov (52:23) a zaslúžene si tak pripísali veľmi cenné a dôležité víťazstvo.

Ružomberskými ťahúnkami boli dve hráčky, ktoré zaznamenali double-double za 25 bodov a 10 doskokov – Zoesha Smithová a Oľga Jackovecová. Práve druhá menovaná basketbalistka predstúpila pred novinárov po úspešnom zápase.

„Spočiatku bola v našej hre nervozita. V šatni sme si povedali, že nemôžeme takto pokračovať. Všetky hráčky sme sa nakopli a išli dopredu. V druhom polčase sme súpera začali brániť. V prvom polčase sme dostali veľmi veľa bodov, lebo sme nebránili. Nepredviedli sme to, čo sme trénovali a na čo sme sa pripravili. V druhom polčase sme to zlepšili a myslím, že to bolo vidieť,“ povedala ružomberská líderka Jackovecová.

Tá bola z vysokej výhry šťastná, no pripomenula, že sezóna pokračuje: „Je to pre nás krásny výsledok, ale ešte nie je koniec, sezóna pokračuje. Snažili sme sa vyhrať o 25 bodov, aby sme boli prví v tabuľke, čo sa nám nepodarilo, no nevadí. Pokračujeme ďalej od zápasu k zápasu.“

Foto – Jakub Ruman

Vo výbornej forme hrajúci Ružomberok pripravil majstrovským Piešťanom najvyššiu ligovú prehru v sezóne. Suja: Za druhý polčas si celé družstvo zaslúži vysoký kredit

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaný novinár. Vysokoškolské štúdium som absolvoval na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Počas štúdia som praxoval vo viacerých regionálnych médiách. S RK Magazínom som začal spolupracovať v novembri 2021. Od októbra 2024 som šéfredaktorom RK Magazínu.