Jedinečný program priťahuje študentov z celého sveta

Na KU otvorili študijný program európsky magister sociálnej práce, na ktorom sa podieľajú štyri vysoké školy zo štyroch európskych krajín. Prví študenti, vybraní spomedzi viac ako 200 uchádzačov, pochádzajú z 12 štátov.

V Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku v pondelok 19. septembra slávnostne otvorili študijný program Európsky spoločný magister sociálnej práce s deťmi a mládežou. Ide o prvý program Erasmus Mundus Joint Master’s na Slovensku.

„Cieľom študijného programu je pripraviť skupinu kvalifikovaných odborníkov v oblasti sociálnej práce, ktorí budú schopní pracovať s deťmi a mládežou v ktorejkoľvek krajine sveta,“ informoval Martin Pinkoš z referátu pre zahraničné vzťahy a mobility KU.

Spolupráca štyroch európskych univerzít

Na programe sa podieľajú štyri vysoké školy zo štyroch európskych krajín. Ide o Mykolas Romeris University v Litve, Riga Stradinš University v Lotyšsku, Lisabonský univerzitný inštitút v Portugalsku, za KU zabezpečuje výučbu tím Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty. Absolventi tak podľa Pinkoša dostanú diplom vydaný štyrmi vysokými školami.

Prví študenti, vybraní spomedzi viac ako 200 uchádzačov, pochádzajú z 12 krajín. Sú medzi nimi Taliansko, Bangladéš, Filipíny, Brazília, Nigéria, Pakistan, Ghana, Kirgizsko, Maurícius, Indonézia, Fínsko a USA.

„Získajú medzinárodné skúsenosti, pričom každý semester študujú v inej krajine partnerských univerzít. Ich cesty sa začali v Litve, potom sa štúdium presunulo do Lotyšska a na Slovensko a skončí sa v Portugalsku. Na Slovensku študenti absolvujú odbornú prax. Slováci ich budú môcť stretnúť slúžiť v zariadeniach sociálnej práce zraniteľným osobám,” priblížil Pinkoš.

Spĺňa prísne štandardy akreditácie

Keďže ide o prvý program Erasmus Mundus na Slovensku, prorektorka KU Markéta Rusnáková a dekan Pedagogickej fakulty KU Peter Krška intenzívne pracovali na zahrnutí tohto typu programu do slovenskej legistatívy a splnení potrebnej akreditácie.

Ešte pred otvorením bol študijný program akreditovaný podľa nových, prísnych štandardov Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo. Hlavným riešiteľom konzorcia je Mykolas Romeris University (Litva) a za KU v Ružomberku je regionálnym koordinátorom Daniel Markovič.

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.