Káčer na bicykli 2023 aj v Ružomberku

Káčer na bicykli. Ilustračné foto: ZV-podujatia
Jubilejný 10. ročník charitatívneho podujatia Nadácia TA3 odštartuje v piatok 4. augusta aj v Ružomberku, zapojiť do pelotónu cyklistov sa môže každý.

Správca Nadácie TA3 Peter Káčer bude toto leto už desiatykrát bicyklovať v mene pomoci tým, ktorí potrebujú financie na drahú liečbu, rehabilitácie, či zdravotné a kompenzačné pomôcky.

Charitatívne podujatie Káčer na bicykli zavŕši v tomto roku svoju prvú dekádu existencie. „Vďaka predchádzajúcim ročníkom získali desiatky rodín aj jednotlivcov podporu, ktorá aspoň čiastočne dokázala zmeniť ich životy k lepšiemu,“ pripomína Nadácia TA3.

Etapa v Ružomberku má takmer 15 km

Jubilejný 10. ročník charitatívneho podujatia Káčer na bicykli bude tento rok štartovať v Levoči, na druhý deň zo Spišskej Novej Vsi, potom sa presunie do Tornale, odtiaľ do Hnúšte, piaty deň bude vo Zvolene, predposledná etapa pôjde z Ružomberka a finále bude v Trenčíne.

K peletónu Petra Káčera sa budú môcť v piatok 4. augusta zapojiť aj Ružomberčania. „V každom meste, odkiaľ so svojim sprievodom štartuje, zároveň odovzdáva zároveň šek na finančnú pomoc pre rodinu, jednotlivca, alebo organizáciu, ktorých vyberá samospráva,“ uvádza organizátor.

„Podujatie je prístupné širokej verejnosti, cyklisti sa môžu pridať k peletónu nielen na jednotlivých štartoch, ale aj pozdĺž trasy,“ vysvetľuje Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Ružomberok na sociálnej sieti.

Trasa v Ružomberku (4. 8. o 9.15 h): Námestie A. Hlinku – Veľký Závoz – Mostová – Podhora – Riadok – Zarevúca – Poľná – Štiavnická – Generála M. Vesela – J. Jančeka – Za starým cintorínom – Bottova – K. Sidora – Jelence – Kalvárska – Cintorínska – Kalvária – Hrabovo – Hrabovská cesta – Klačno – Čremošná – Čutkovo – D. Makovického – Jarná – Vajanského – Š. Moyzesa – Námestie Slobody – K. Medveckého – Park Š. N. Hýroša – J. Sladkého – Námestie A. Hlinku, dĺžka trasy: 14,7 km.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.