Katolícka univerzita získala dve prestížne ocenenia

Ceny si prevzali Martina Pulmanová a Peter Madzík. Foto: KU
Katolícka univerzita (KU) v Ružomberku dominovala v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti. Jej meno tak svietilo medzi ďalšími úspešnými organizáciami.

Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo (ÚNMS) Slovenskej republiky ako koordinátor štátnej politiky kvality vyhlasuje každoročne súťaž Národná cena Slovenskej republiky za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť.

V utorok 8. novembra sa konal slávnostný večer odovzdávania ocenení v Historickej budove Národnej rady SR v Bratislave pod záštitou predsedu vlády Eduarda Hegera. Ocenili úspešné organizácie, ale aj jednotlivci, ktorí dokázali svoju výnimočnosť v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti.

,,Cieľom súťaže je ocenenie najúspešnejších organizácií, ktoré v priebehu roka prešli hodnotením podľa európsky uznávaných kritérií a preukázali, že kvalita a spoločenská zodpovednosť je pre nich prioritou v každej oblasti ich pôsobenia,“ uvádza sa na webovej stránke ÚNMS SR.

Top manažér kvality pôsobí na KU

KU v Ružomberku dominovala hneď v dvoch kategóriách Národnej ceny za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť. Docent pedagogickej fakulty Peter Madzík získal ocenenie Top manažér kvality a študentku Martinu Pulmanovú ocenili za Najlepšiu diplomovú prácu.

,,Kým iní o kvalite veľakrát len hovoria, my ju realizujeme. Gratulujem oceneným a som hrdý na náš jednoznačný úspech. Je to vyznamenanie pre celý pracovný kolektív na Katolíckej univerzite a ďalšia motivácia pre každého zamestnanca i študenta,“ komentoval získanie významnej ceny rektor KU Jaroslav Demko.

Top manažérom kvality 2022 sa stal docent Peter Madzík v kategórii verejná správa. Na KU viedol vypracovanie vnútorného systému kvality.

„Budovanie vnútorných systémov kvality na vysokých školách vyžadovalo v posledných dvoch rokoch enormné nasadenie jednotlivcov a tímov. Na KU sa do budovania systému kvality zapojili priamo či nepriamo prakticky všetci zamestnanci univerzity. Osobne si vážim každého, kto zanechal svoju pečať na systéme kvality a som vďačný, že som mohol byť súčasťou tohto procesu,“ uviedol Madzík.

Najlepšia diplomová práca je z KU

V kategórii Najlepšia diplomová práca cenu za najlepší príspevok v oblasti kvality za rok 2022 získala Martina Pulmanová, ktorá na KU v Ružomberku obhájila diplomovú prácu s názvom Využitie nástrojov kvality pri racionalizácii podnikových procesov.

Podľa víťazky Pulmanovej je jedným z prvých predpokladov na ceste k úspechu práve vzdelávanie ako celoživotný proces. Ďalším sú činy, ktoré ovplyvňujú našu budúcnosť.

Katolícka univerzita v Ružomberku si pripísala významný úspech aj s ďalšími organizáciami ako Slovenské elektrárne, Mondi SCP, STRABAG, Danfoss Power Solutions, Schaeffler alebo Dr. Max.

Národná cena SR za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť pozná laureátov

Zdroj: KU, ÚNMS SR

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.