Národná cena SR za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť pozná laureátov

Na snímke ocenení finalisti súťaže Národná cena SR za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť 2022 vo všetkých kategóriách počas slávnostného odovzdávania v Bratislave. Foto: ÚNMS
Mondi SCP Ružomberok je víťazom v kategórii spoločenská zodpovednosť. Top manažérom kvality v kategórii sektora verejnej správy sa stal Peter Madzík z Katolíckoej univerzity v Ružomberku.

Národná cena SR za kvalitu a spoločenskú zodpovednosť pozná svojich laureátov za rok 2022. Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo (ÚNMS) SR ich víťazom v jednotlivých kategóriách odovzdal v utorok 8. novembra podvečer v historickej Národnej rady (NR) SR v Bratislave. TASR o tom informovala Andrea Bartová z ÚNMS.

Cieľom súťaže je ocenenie najúspešnejších organizácií, ktoré počas roka prešli hodnotením podľa európsky uznávaných kritérií a preukázali, že kvalita a spoločenská zodpovednosť je pre ne prioritou v každej oblasti pôsobenia. Záštitu nad súťažou prezval predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

„Ocenenia v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti boli odovzdané úspešným organizáciám, ale aj jednotlivcom, ktorí dokázali svoju výnimočnosť v oblasti kvality a spoločenskej zodpovednosti,” priblížila Bartová.

Mondi SCP víťazom v kategórii spoločenská zodpovednosť

Víťazmi súťaže v kategórii kvalita sa stali bratislavská mestská časť Staré Mesto (uplatňovanie princípov výnimočnosti) a Slovenské elektrárne (uplatňovanie zásad manažérstva kvality). Víťazom súťaže v kategórii spoločenská zodpovednosť sa stala spoločnosť Mondi SCP.

Medzi ocenenými finalistami v daných kategóriách sú napríklad Ministerstvo životného prostredia SR, Ministerstvo obrany SR, Vodohospodárska výstavba, štátny podnik, Tesco Stores SR, Strabag Pozemné staviteľstvo či Dr. Max Holding SK.

Top manažér kvality je z Katolíckej univerzity

V rámci súťaže Top manažéri kvality roka 2022 bol v kategórii súkromného sektora ocenený Peter Tinka (Schaeffler Skalica), v kategórii sektora verejnej správy Peter Madzík z Katolíckej univerzity  (KU) v Ružomberku. Docent na Katedre manažmentu Pedagogickej fakulty KU sa okrem projektovej a publikačnej činnosti venuje aj koordinácii aktivít súvisiacich so zavádzaním vnútorného systému kvality na KU.

Ocenenia boli udelené aj za najlepšie príspevky v oblasti kvality za rok 2022. Išlo o najlepší publicistický príspevok, najlepší odborný príspevok, najlepší vedecký príspevok, najlepšiu dizertačnú prácu a najlepšiu diplomovú prácu. Ocenenie za celoživotný prínos v oblasti kvality získal Alexander Tomčík.

V kategórii najlepší vedecký príspevok (autorstvo vedecký pracovník) ocenili trojicu Peter Križan, Ľubomír Šooš (rodák z Ružomberka – pozn. red.) a Ľudovít Kolláth, ktorí sú autormi vedeckého článku s názvom „Výskum materiálového zhodnocovania komunálneho odpadu technológiou briketovania“, ktorý bol zverejnený v recenzovanom časopise Waste Forum.

Zdroj: Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.