Krádeže, bitky aj útek maloletého chlapca

Zdroj: canva.com

V nedeľu 12. novembra dve hodiny po polnoci si príslušník mestskej polície obsluhujúci kamerový systém pred jedným z nočných podnikov všimol začínajúci konflikt medzi dvoma mužmi. Hliadka sa našťastie nachádzala v tesnej blízkosti podniku a vďaka jej rýchlemu príchodu potýčka okrem strkania nestihla prerásť do väčšej bitky.

,,Bolo zistené, že ide o mužov z okresu Ružomberok vo veku 26 a 30 rokov, ktorí boli značne pod vplyvom alkoholu. Hliadka mužov od seba oddelila a situáciu upokojila,” uviedol Roman Jankovič z Mestskej polície (MsP) v Ružomberku.

Muži sa rozišli a v záujme zachovania verejného poriadku bolo okolie podniku aj naďalej monitorované kamerovým systémom.

Na základe telefonického oznámenia bola v nedeľu 12. novembra vyslaná hliadka mestskej polície do nákupného centra na Hrabovskej ceste. Dôvodom bolo podozrenie z krádeže tovaru. Hliadka po príchode zistila totožnosť podozrivého, išlo o 47-ročného občana Poľskej republiky.

,,Muž si mal v priestoroch predajne vložiť do ruksaka rôzny tovar ako napríklad balenia kávy a darčekové kozmetické kazety. Bez zaplatenia sa pokúsil z nákupného centra odísť,” priblížil Jankovič.

Hliadka počas objasňovania skutku zistila, že muž by krádežou spôsobil škodu v hodnote 303 eur. Na základe výšky škody už nešlo o priestupok, ale o podozrenie z trestného činu krádeže. Hranicou medzi priestupkom a trestným činom je 266 eur. Z tohto dôvodu hliadka odovzdala 47-ročného Poliaka privolanej hliadke štátnej polície.

V pondelok 13. novembra dopoludnia prechádzala hliadka mestskej polície ulicou Scota Viatora. Tu si pod prístreškom zastávky autobusu všimla dve mladé ženy, ktoré fajčili. ,,Zastávky sú jedným z miest, na ktorých zákon na ochranu nefajčiarov fajčenie zakazuje. Išlo o dve 18-ročné dievčiny z okresu Ružomberok, ktorým boli za uvedené porušenie zákona uložené blokové pokuty,” informovali z polície.

Predavačky z predajne potravín na ulici Štefana Moyzesa kontaktovali v stredu 15. novembra mestskú  políciu. Jedna zákazníčka si u ich zabudla peňaženku. ,,Vyslaná hliadka zistila, že v peňaženke sa nachádzajú aj osobné doklady. Na základe informácii z nich hliadka stratenú peňaženku osobne vrátila 68-ročnej majiteľke,” uviedol Jankovič.

Zamestnanec diagnostického centra kontaktoval v sobotu 18. novembra mestskú políciu so žiadosťou o pomoc pri pátraní po maloletom klientovi. Len 13-ročný chlapec utiekol počas vychádzky na sídlisku Roveň. Oznamovateľ podal polícii podrobný popis chlapca. Práve na základe podrobného popisu hliadka našla mladého „utečenca“ na železničnej stanici a odviezla ho späť do diagnostického centra.

Operačný príslušník mestskej polície prijal večer v stredu 22. novembra telefonické oznámenie z predajne v nákupnom centre na ulici Podhora. Tiesňovú linku kontaktovala obsluha, pretože mali v obchode zlodeja. Ihneď bola na miesto vyslaná hliadka.

,,Bolo zistené, že 38-ročný muž sa pokúsil ukradnúť fľašu alkoholu. V ten istý deň mal byť v predajni podozrivý muž ešte raz, vtedy sa mu podľa kamerových záznamov podarilo ukradnúť ďalšiu fľašu s alkoholom,” priblížili z polície.

Pri lustrácii  však mestskí policajti zistili, že zlodej už má v evidencii záznam, krádeže sa mal dopustiť v marci tohto roka. Okrem toho bolo pri lustrácii zistené, že muž mal kvôli trestnej činnosti nastúpiť do výkonu trestu odňatia slobody a preto bol odovzdaný hliadke štátnej polície.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.