Kraj spustil prihlasovanie do inovačných súťaží

Žilinský samosprávny kraj podporuje inovačné aktivity v našom regióne. Spustil prihlasovanie do súťaží Inovácia Žilinského kraja 2022Stredoškolský podnikateľský zámer 2022.

Stredoškoláci majú možnosť zapojiť sa do súťaže Stredoškolský podnikateľský zámer do 31. januára 2023. „Cieľom súťaže je motivovať študentov a podporiť ich záujem o podnikanie, prípadné samo zamestnanie a súčasne oceniť iniciatívu a kreativitu mladých ľudí v tejto oblasti. Ocenenie je určené študentom stredných škôl so sídlom na území kraja a predmetom súťaže je vytvorenie vlastného podnikateľského zámeru v ľubovoľnej oblasti,“ uviedla Eva Lacová, hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

Prihlásené podnikateľské zámery bude hodnotiť 5-členná odborná porota s dôrazom na originalitu podnikateľského zámeru, jeho realizovateľnosť či inovačný potenciál. Každoročne odmenia tri najlepšie vyhodnotené stredoškolské podnikateľské zámery, ktorých autori získajú finančnú odmenu a poradenstvo pri rozvíjaní zámeru od záujmového združenia INOVIA.

Podpora pre inovatívne nápady

Realizácia schémy ocenenia je v súlade s Programom hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja ŽSK 2021+ a sleduje napĺňanie jeho cieľov. „Patríme ku krajom s významným inovačným potenciálom. Práve preto chceme aj naďalej podporovať inovatívne nápady, ktoré sú prínosné pre osobný rozvoj, ako aj pre rozvoj organizácie, či kraja ako takého. Tešíme sa z každého jedného projektu, ktorý má reálny potenciál na realizáciu,“ zdôrazňuje Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

Do 15. decembra 2022 je možné prihlasovať sa aj do 15. ročníka súťaže Inovácia Žilinského kraja 2022. Krajská samospráva ocení úspešné inovatívne malé a stredné podniky a inovatívnych aktérov regionálneho rozvoja zo Žilinského kraja. Ocenenie sa bude udeľovať v 2 kategóriách: Malé a stredné podniky či Regionálny rozvoj. Víťazov vyhlásia verejne na podujatí Inovačný rozvoj regiónov 2023 a získajú ocenenie vo forme plakety a finančnú odmenu.

Viac informácií o oboch súťažiach nájdete TU.

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.