Ľad vymenili za piesok. Kráľovstvo Hrabovo otvára svoje brány pre návštevníkov

Tešiť sa môžete na sochy z piesku, ruské koleso, premietanie, escape room aj koncerty. Ak bude situácia s pandémiou priaznivá, kráľovstvo bude otvorené do septembra. 

Aj napriek tomu, že sa Ľadové kráľovstvo kvôli pandémii otvoriť nepodarilo, letná verzia už od soboty 29. mája privíta prvých návštevníkov. Medzi najväčšie atrakcie patrí najmä výstava pieskových sôch, ktoré tvorilo 12 rezbárov z Česka a Slovenska. ,,Piesok doviezlo z Maďarska 12 kamiónov, ide o 400 ton,” začína vysvetľovať manžér projektu Marek Zelnický. 

V špeciálnom stane si môžete uvidieť, ako sa piesok premenil na sochy vďaka šikovným rezbárom. Aj v letnej verzii kráľovstva uvidíte Annu a Elzu, podmorský svet Hľadá sa Nemo a Dory, nechýba ani populárna rozprávka Lapková patrola či autá s McQueenom. Z piesku sú znázornení aj Piráti z Karibiku, Simpsonovci, či trojica kamarátov z Rockfortu Harry Potter, Ron a Hermiona, spoza nich dokonca vykúka aj škriatok Doby. 

,,V tomto stane so sochami bude aj interaktívna časť. Bude tu otvorený plážový bar, lehátka, živé palmy, fotostena s morom, ľudia sa tu budú naozaj cítiť ako pri mori,” vysvetľuje Zelnický.

Postavy z filmu Harry Potter. (Foto: Marek Zelnický)

Kráľovstvo Hrabovo však ponúka aj iné atrakcie. Odviezť sa môžete na ruskom kole, ktoré bude o niečo väčšie, než to, ktoré bolo dovezené v zime. Na začiatku kráľovstva bude zábavná zóna. Namiesto ľadového iglu zažijete obľúbenú atrakciu escape room, odkiaľ sa dostanete len za predpokladu, že nájdete kľúčik. 

Tam, kde bolo v zime klzisko bude postavené pódium. ,,V sobotu tu budu koncertovať miestne kapely, od nedele do piatka bude každý večer premietanie. Bude tu aj rozprávkové predstavenie Za siedmimi horami. Sem tam v rámci programu na pódiu vystúpia aj rezbári,” hovorí o programe Zelnický a dodáva, že všetko bude záležať aj na aktuálnych opatreniach. 

,,Chceli by sme urobiť jeden víkend možno aj pivný festival, stále sa črtajú možnosti, ktoré by mohli oživiť celú dolinu,” hovorí o možnostiach Zelnický. 

Sochy z piesku tvorilo 12 rezbárov. (Foto: Marek Zelnický)

V prípade nepriaznivého počasia je pre návštevníkov pripravený aj stan, ktorý bude mať funkciu prístreška. Pred pódiom bude priestor aj na lehátka či tulivaky. Počas dňa budú v areáli aj animátori, ktorí sa budú do 18. hodiny venovať deťom, na ktoré čakajú súťaže aj hry. Po 18. hodine začínajú koncerty alebo premietanie. 

,,Vieme, že sú straty, no ak by sme do letnej verzie nešli, už by sa nám nepodarilo zachrániť kráľovstvo. Leto ešte nie je vyčíslené, no odhadom to môže byť 150-tisíc, najväčšia položka boli rezbári, ktorí tu žili mesiac, a samozrejme, aj piesok,” hovorí o finančnej čiastke Zelnický. 

Čo všetko sa dá zažiť v Kráľovstve v Hrabovskej doline sa dozviete už čoskoro, o novej letnej atrakcii pripravujeme reportáž.

Titulná fotografia: Sochy z piesku. Foto: Marek Zelnický

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.