Liptovské derby pod Čebraťom

Ružomberok bude chcieť odčiniť debakel z Podbrezovej. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v stredu 25. októbra o 16:00 h stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš. 

Oranžoví mali v úvodnom kole národného pohára voľno. V 2. kole sa predstavili na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky, pričom triumfovali 4:0. V 3. kole cestovala „Ruža“ na trávnik štvrtoligovej Zubrohlavy, ktorú zdolala rozdielom triedy(3:0).

Ružomberčania sa na liptovské derby nenaladili ideálne, keď počas víkendu utrpeli debakel v Podbrezovej, ktorej podľahli vysoko 0:5.

Absolútna katastrofa. Ružomberok schytal poriadny debakel

Tatran je v kríze

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš opustili v minulej sezóne po dvoch ročníkoch elitnú ligovú smotánku. Mikuláščania aktuálne pôsobia v II. lige, kde po 13-tich odohraných stretnutiach figurujú na 11. mieste, keď doposiaľ získali 14 bodov.

Liptákom sa v ostatnom období nedarí, keďže v predošlých štyroch vystúpeniach zaznamenali až tri prehry. Cez víkend sa Tatran predstavil v Dolnom Kubíne, s ktorým uhral remízu 2:2, pričom bod zachraňoval až v nadstavenom čase.

Ružomberská stopa

Mikuláščania začali púť v Slovenskom pohári v 2. kole. V ňom nastúpili na ihrisku Geče, ktorú „zdemolovali“ po výsledku 6:0. V ďalšom kole sa Liptáci predstavili v Spišskom Podhradí, kde triumfovali 4:2. Ich výhra sa ale nerodila ľahko, keďže 20 minút pred koncom prehrávali 1:2.

Aktuálnym kormidelníkom Tatrana je Ján Haspra mladší, ktorý v minulosti trénoval aj MFK Ružomberok. V realizačnom tíme pôsobí aj bývalý hráč Ružomberka a niekdajší slovenský reprezentant Marek Sapara. V kádri Liptákov nájdeme napríklad aj Adriána Macejka, ktorý tam hosťuje práve z Ružomberka.

V uplynulej sezóne odohral Ružomberok s Liptovským Mikulášom štyri vzájomné stretnutia, pričom v dvoch prípadoch sa zrodila remíza (0:0, 1:1). V nadstavbe „Ruža“ na vlastnom ihrisku vyhrala rozdielom triedy (3:0). V záverečnom zápase ročníka, ktorý bol pre Tatran zároveň posledným vystúpením v najvyššej súťaži, sa z výhry 2:1 tešili Liptáci.

Rekonštrukcia ihriska

V pohárovom stretnutí MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš mali mať pôvodne výhodu domáceho prostredia Mikulášania. Na ich štadióne ale prebieha rozsiahla rekonštrukcia. Z daného dôvodu hráva druholigista všetky svoje tohtoročné duely na súperových ihriskách.

Aj 4. kolo Slovenského pohára sa hrá na jeden zápas. V prípade remízy po riadnom hracom čase budú nasledovať pokutové kopy. Ak „Ruža“ v liptovskom derby uspeje, tak tento rok odohrá ešte jeden pohárový súboj. V aktuálnom kalendárnom roku sú naplánované ešte stretnutia 5. kola (8. november).

Nový tréner

MFK Ružomberok povedie z lavičky v pohárovom stretnutí s Liptovským Mikulášom Ondřej Smetana. Ten sa dnes (24. októbra) stal novým kormidelníkom oranžových. Doterajší kouč Peter Tomko sa presunie na pozíciu asistenta.

Po pohárovom zápase čaká Ružomberčanov ďalšie derby, keď v sobotu 28. októbra o 18:00 h privítajú na vlastnom trávniku MŠK Žilina.

Slovnaft Cup – 4. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (25. október o 16:00 h)

Zmena na trénerskom poste. Ružomberok povedie zahraničný kormidelník

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.