Absolútna katastrofa. Ružomberok schytal poriadny debakel

Ružomberčania schytali v Podbrezovej poriadnu facku. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v sobotu 21. októbra v rámci 11. kola Niké ligy s FK Železiarne Podbrezová 0:5.

Celý zápas bol v jednoznačnej réžii domáceho mužstva. Na druhej strane, Liptáci v ňom boli zrelí na uterák.

Horehronci otvorili skóre duelu už v 6. minúte, keď zoči-voči hosťujúcemu brankárovi uspel Mark Assinor 1:0. V 19. minúte pridali „železiari“ po rohovom kope druhý gól, keď sa v skrumáži v ružomberskej šestnástke najlepšie zorientoval Marek Kristián Bartoš 2:0.

Hra mačky s myšou

Zverenci Petra Tomka boli v prvom polčase absolútne bezzubí, pričom ani raz neohrozili bránu súpera. Definitívna pohroma pre Liptákov prišla v závere úvodného dejstva.

Najskôr v 42. minúte pridal tretí gól domácich Roland Galčík, ktorý si v samostatnom nájazde vychutnal Ivana Krajčírika3:0. Demontáž hostí dokonal v 45. minúte druhým gólom v stretnutí Mark Assinor 4:0. Po prvom polčase Podbrezová vyhrávala nad Ružomberkom hladko 4:0.

Dielo skazy dokonané pätičkou

Na katastrofálne úvodne dejstvo reagoval ružomberský tréner Peter Tomko trojnásobným striedaním. Táto zmena však mala iba minimálny vplyv na výkon hostí v druhom polčase. Po hodine hry pridali aktívni Horehronci piaty gól, keď sa po efektnom zakončení pätičkou presadil Marek Kuzma 5:0.

O niekoľko minút strelili „železiari“ ďalší gól, ten ale napokon nebol uznaný. Aj v ostatnom priebehu mali domáci zápas vo svojich rukách a napokon zaslúžene triumfovali nad Ružomberkom vysoko 5:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú ružomberskí futbalisti v stredu 25. októbra o 16:00 h, keď v rámci 4. kola Slovnaft Cupu privítajú na vlastnom štadióne MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Niké liga – 11. kolo:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 5:0 (4:0)

Góly: 6. Assinor, 19. Bartoš, 42. Galčík, 45. Assinor, 63. Kuzma. Žlté karty: Faško, Blahút – Zsigmund, Hladík, Lavrinčík, Chrien, Gabriel. Rozhodovali: Glova – Hrmo, Halíček. Diváci: 1678.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bakaľa, Bartoš, Oravec – Grešák, Bajo (76. Faško), Paraj (63. Kuzma), Kováčik – Blahút (76. Ďatko), Assinor (63. Kabongo), Galčík (63. Ridwan).

MFK Ružomberok: Krajčírik – Gabriel, Malý, Selecký (75. Úradník), Luterán – Lavrinčík (46. Mrva), Zsigmund – Šefčík (46. Múdry), Chrien (83. Jackuliak), Tučný (46. Gerec) – Hladík.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:2

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:1

AS Trenčín – MFK Skalica 0:0

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2