Liptovský folklórny festival predstavil život a zvyky na Liptove

Foto: archív Múzea liptovskej dediny Pribylina
Organizátorom festivalu je Liptovské kultúrne stredisko v spolupráci s Liptovským múzeom.

Život, sviatky a práce na Liptove počas celého roka predstavili v nedeľu 4. septembra folklórne skupiny počas Liptovského folklórneho festivalu v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline. Informovalo o tom na sociálnej sieti Liptovské múzeum, ktoré je zriaďovateľom skanzenu.

V autentickom prostredí liptovskej dediny vystúpili v podujatí nazvanom Zôsyp od 11.00 h postupne folklórne skupiny Tepličan, Šuňava, Štrbän, Kriváň, Smrečany, Poludnica, Chabenec, Biela Skala, Lúčan, Sliačanka a Folklórne združenie Stráne.

Organizátorom festivalu je Liptovské kultúrne stredisko v spolupráci s Liptovským múzeom. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a spolufinancovaný je s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: Liptovské múzeum

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.